Japánban Eternal Arcadia címmel, mindenhol máshol pedig Skies of Arcadia név alatt jelent meg 2000 októberében a Dreamcast egyik legnagyszerűbb 3D-s világban megvalósított, körökre osztott szerepjátéka. Vyse, Aika és Fina kalandjai a repülő hajójukon egy nagyszerű, emlékezetes kaland volt, ám a fejlesztői igyekezetek ellenére sosem kapott folytatást - csupán a 2002-es Skies of Arcadia Legends című bővített változat követte az alapjátékot GameCube-on.
Most azonban úgy fest, hogy a Sega leporolja a játékot: a napokban ugyanis frissen bejegyeztették mind a Skies of Arcadia, mind pedig az Eternal Arcadia védjegyeket Japánban. Hivatalos közlemény egyelőre nem érkezett azzal kapcsolatban, hogy a kiadó miként szeretné újra elővenni a szériát, de jó esély van rá, hogy egy olyan modern remasterben vagy remake-ben gondolkodnak, amellyel a Crazy Taxit és a Jet Set Radiót is illetik.
Érdemes megemlíteni, hogy ez nem a Sega első ilyen törekvése. 2010-ben ugyanis számos régebbi Sega-játékot (köztük az imént említetteket is) ismét elhoztak PS3-ra és Xbox 360-ra, HD remasterek formájában. A Sega akkor brand menedzsere, Ben Harborne anno azt is kikotyogta, hogy a Skies of Arcadia HD kiadására is sorra kerülhet, ám végül ebből nem lett semmi. Reméljük, hogy a mostani nekifutás egy valódi, nagyszerű újrázást eredményez majd!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.