A magyar fejlesztésű játékok mindannyiunk szívében különleges helyet foglalnak el. Az utóbbi években több világsiker is készült itthon, gondoljunk csak olyan címekre, mint az Armies of Exigo, a Might and Magic: Heroes VI, vagy az The Incredible Adventures of Van Helsing. A felsőkategóriás játékok mellett azonban nem szabad megfeledkeznünk a kicsikről sem, a CastleStorm pedig épp ebben a kategóriában bizonyíthatja ismét, mit is tudunk mi, magyarok. Viking hordák sanyargatják ártatlan népünket, a lovagvár a végsőkig kitart, büszke birodalmunk nem kerülhet az ellenség kezére.
A CastleStorm egy várromboló játék, melyben feladatunk megvédeni szeretett országunkat a hódító seregek dühétől, és visszaszerezve az elrabolt kristályokat, újra békét hozni Európa földjére. A játékmenet legalább annyira összetett, mint maga a stílus, tesztünk alanya a valós idejű stratégiák, a beat’em up akciójátékok, és a tower defense műfajok legjobb elemeit ötvözi építkezéssel, erőforrás-menedzsmenttel, és ballisztikus hadviselésével. Egy minden tekintetben továbbfejlesztett, újragondolt, és középkori világba átemelt Angry Birds tehát, amit kapunk, ha valaki azt hitte, hogy a Rovio madaras játékát felülmúlni már nem lehet, az bizony tévedett, a CastleStorm a nyár legjobb casual címe lett.
Vérszomjas sereg ostromolja kapuinkat. Az ellenség egyre nagyobb hordákban vonul fel, minél többet harcolunk, annál több lehetőség nyílik a védekezésre, s az ellentámadások megindítására. Mindezen tevékenységünk elsődleges eszköze egy ballisztikus fegyver lesz, mely az ellenség seregének tizedelésére szolgál. Le kell nyilazzuk a felvonuló csapatokat, mielőtt azok áttörnének a kapukon, majd robbanó töltetekre váltva, meg kell kezdenünk a tábor lerombolását.
Küldhetünk saját katonákat is a csatatérre, fényesebb a láncnál a kard, de még a lándzsa és az íj is, lehet varázsolni, ha pedig mi magunk akarjuk érezni az ellenség vérének ízét, akkor arra is lehetőség nyílik. Kilépve a várból kezdetét veszi a szemtől szembeni csata, fél perc áll rendelkezésre, hogy hősünket irányítva felnyessünk néhány hódítót acélpengénk élére. De nem csak a védekezés, és az ellentámadás jelenti a játék lelkét, vannak küldetések is. Szerezzük vissza elrabolt zászlónkat, szabadítsunk ki az ellenség várában raboskodó foglyokat, vagy ejtsünk mi magunk is túszokat, a feladatok változatosak és érdekesek, segítségükkel a játékot se unjuk meg hamar.
A kampány során folyamatosan kapjuk az új fegyvereket és az egységeket, két támadás között pedig lehetőségünk nyílik a bezsebelt aranyjutalom elköltésére. Vehetünk új eszközöket, de fejleszthetjük a régieket is, növelve ezzel seregünk erejét, illetve építkezhetünk is, a vár megfelelő kialakítása kulcsfontosságú feladat a játékban. Seregünk csak új barakkok felhúzásával tud bővülni, kell építenünk konyhát, toborzóirodát, kincstárat, és különféle termelőhelyiségeket, de megerősíthetjük a kaput, illetve díszíthetjük kastélyunk külsejét is. Építhetünk vártornyot, csinálhatunk csúcsokat, különböző elemek felhasználásával pedig megerősíthetjük a falakat is, jól fog jönni a kötőanyag, ha az ellenség katapultokkal, bombákkal támad ellenünk.
A játék kampánya izgalmas és lebilincselő. Az Angry Birds stílusát követve néhány perces csaták várnak ránk csak, szabadidőnkben elővesszük a játékot, lenyomunk 5-10 pályát, majd kikapcsoljuk, de alig lépünk ki belőle, már arra gondolunk, mikor lehet végre folytatni. Az egyjátékos kampány mellett a CastleStorm pedig rendelkezik túlélő-, egymás elleni osztott képernyős-, illetve online co-op és competitive módokkal, barátok ellen harcolni az igazi, ha tudod, mindenképpen próbáld ki azt is.
A látvány szép rajzfilmes külsőt öltött, a színek élénkek, s jól van megrajzolva a csata is, egyedül a társalgások unalmasak, elnagyoltak. A szereplők párbeszédét csak feliratozzák, ők maguk néha hümmögnek egyet, meg látványosan gesztikulálnak közben, de semmi több, az ilyen elhanyagolt részletek még a legjobb címeket is tökéletlenné teszik. Ezt leszámítva viszont a CastleStorm egy fantasztikusan sikerült, nagyon aranyos játék lett, nem szabad összehasonlítani a dobozos termékekkel, más stílust képvisel. Casual cím, nem drága, nem is egy világrengető darab, viszont amire készült, arra tökéletes. Kikapcsol minket, szórakoztat. És ez az, amire vágyunk most. Letöltés Xbox LIVE és Stream boltokból, nagyjából 3000 forintnak megfelelő valutáért.
Pl.: az àtlag magyar feljön ide megnézi a cikkeket elolvassa a bevezetést aztán dönt h olvassa e v sem de nyílvàn ha làtja h ezt magyarok hoztàk össze akkor: "Jé ez magyar? Nah vajon mit hoztunk össze?". Megvenni ettôl nem fogjàk de nagy esèlyel figyelemmel követik majd
.
De ennek ellenére nem vehetjük pozitívumnak azt, hogy milyen ország lakói a fejlesztők.
Teljesen értelmes hozzáállás.
Egyszerűen nem pozitívum az, hogy kik csinálták a játékot. Nem lényeges info. Ha egy játék jó akkor mind1, hogy ki csinálta mert jó lesz, függetlenül attól, hogy magyar,olasz,francia,angol vagy amerikai. Ha meg rossz akkor ugyan az a helyzet. Egy játék nem lesz jobb attól mert magyar, francia vagy egyéb országból való.
Kár hogy ezt valószínű sose fogom kipróbálni amivel ilyenekre nem költök pénzt álltalában.
Remélem lesz belőle mobiljáték mert én ezt mobilra eltudom képzelni.
Nem hasonlít :) mivel teljesen ugyan az :) a srác aki az Age of war-hoz csinálta a zenét az csinálta a Castlestormhoz az összeset :) youtube-on van is csatornája.
http://www.y8.com/games/age_of_war
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.