Bayonetta a karácsonyi ajándékvásárlást se ússza meg véres leszámolás nélkül. Túlvilági lények lesnek rá mindenütt, arra vágyakozva, hogy kioltsák életét, az Umbra boszorkányok káoszt és felfordulást visznek magukkal, bárhol is járjanak. A decemberi hó alá bújt New York pedig főleg nem az a hely, ami mentesülhet az átok alól, szegény lány csak sálat, cipőt és könyvet akart venni szeretteinek, s lásd, mi lett belőle már megint. A harcok azonban nem tartanak sokáig. A 5th Avenue-n feltűnik egy sportkocsi, benne a legrondább néger mikulással, akit valaha láthattál, Rodan is előkerült, szétcsapva hamar a balhézó felek között.
Resident Evil 2, Devil May Cry, Viewtiful Joe, Okami. És Bayonetta. A legendás játékkészítő, Hideki Kamiya játékai ezek, most pedig végre elérkezett a nap, amikor kezünkben tarthatjuk legújabb művét. A Bayonetta 2 az előd által jól kitaposott ösvényt követi. Pörgős játékmenet, látványos harcok, felszentelt aranypáncél mögé bújt angyalsereg, és akkora főellenségek, amik egész városokat képesek eltaposni. Egyetlen perc alatt. Mindezt pedig egy szexuálisan túlfűtött, feszülős bőrszerkóba bújt, gyönyörű nő teszi teljessé, az égiek seregét akkor igazán jó tizedelni, ha hosszú combok, formás fenekek és elővillanó cicik kísérnek minket utunkon.
A játék ezúttal csak és kizárólag Wii U-ra készült el, a Nintendo konzolján kívül hiába is várná bárki, hogy megjelenjen valamire, nem fog. Ha azt mondod, hogy ez rossz döntés volt, akkor igazat adok neked. A Bayonetta 2 ugyanis annyira elképesztően fantasztikus lett, hogy azt kívánom, mindenki láthassa ezt a csodát, géptípustól függetlenül, rég éreztem már magam ilyen jól hack and slash gyilkolás közben. Képzeld el az első részt. Látványosabb és őrültebb csatákkal, a korábbinál is nagyobb ellenségekkel, és olyan gyönyörű tájakkal, amik csak rajzokon léteznek. Ehhez add hozzá szerelmünket, rövid hajjal, több fegyverrel, és hajlékonyabb mozgással, s már meg is van az eredmény. Az év Wii U játéka.
A történet három hónappal az első rész befejezése után kezdődik. Bayonetta és Jeanne éppen egy csapat angyallal néz farkasszemet, amikor valami végzetes dolog történik. Egy démon gyilkos támadást intéz boszorkányaink felé, Jeanne pedig feláldozza magát, hogy mentse barátnőjét. A lány odaveszik a csatában, lelkéért maga a gonosz jön el. Bayonetta viszont nem hagyja ezt annyiban, és elhatározza, hogy ha kell, akkor elmegy a pokol legmélyebb bugyráig, de visszahozza Jeanne lelkét az élők közé. A legenda szerint a túlvilág kapuja a messzi Fimbulvinter hegy gyomrában van, hősnőnk felveszi hát legszebb magassarkúját, és útnak indul. Ezt pedig természetesen az érintettek kicsit se veszik jó néven.
Kalandjaink gyönyörű helyszíneken visznek keresztül. A játék nem csak a Wii U véges erőforrásait tekintve sikerült fantasztikusan szépre, de egy kicsit magasabb felbontással tökéletesen megállná a helyét a legújabb generációban is, művészien szép tájak, és romantikus városok váltják egymást, Noatun például olyan, mint a fénykorát élő Velence. Tengervíz mosta csodaszép házak állnak sorban a kanális partján, a macskaköves utcákon járva kellemes, virágillatú, langyos szellő simogatja az arcodat, gyerekek játszanak a mellékutcákban, felnőttek teszik a dolgukat. Aztán pedig eljön a legsötétebb, legszörnyűbb hely, amit valaha csak el tudtál képzelni. Belépünk a pokolba. A helyre, ahol árva csecsemők sírnak halálért, ahol szeretteid látod elkárhoztatni, a helyre, ami megfogja a lelkedet, kettétépi, és ami húscafatos maradványaiddal a sátán segglyukát törli ki.
Bayonetta meséje egy véres tiniregény. Van benne romantika, csalódás, boldogság és szerelem, megismerjük benne, hogy mire képes az erő, ami összeköt minket. A barátság. Jeanne megmentéséért hősnőnk olyan szörnyekkel küzd, mint soha korábban, a játékmenet ezúttal is lineáris, ám míg eddig sok kisebb szörny legyőzése után kellett egy nagyobbal elbánnunk, addig most sok nagyobb van, hogy aztán egy tényleg bazi nagy kerülhessen az utunkba. Kratos vasárnapi hitgyülekezetes Bayonettához képest, még akkor is, ha képességeink alig nőttek az előző kalandok óta. Ezúttal is lehet lőni, van gépfegyver hősnőnk kezében és cipősarkában, tudunk verekedni, illetve elvehetjük ellenségeink hatalmas kalapácsait és kaszáit is, hogy azzal sújtsunk le a következőkre. Van időlassítás, amit a megfelelő időben elvégzett elhajolás hoz elő, animágia, falon járás, illetve rengeteg kivégzés is. Ha ellenségünk már a végét járja, nekünk pedig megvan hozzá az erőnk, akkor előhozhatjuk a torture attack támadást, hősnőnk pedig vagy megidéz hajával egy hatalmas szörnyet, vagy valami brutális kivégzőeszközt húz elő a semmiből, eltörve kiszemeltünk maradék porcikáit is.
A fegyvermódosítás, az új mozdulatok tanulása, és maga a bár visszatért a második részben is, de hogy ne csak a meglévő dolgokról beszéljünk, bővült a felhozatal egy umbran climax nevű lehetőséggel is, ami hasonló az első játék főellenségeivel vívott küzdelmeinek különleges erejéhez. Ha maximumra sikerült töltenünk varázserőnket, akkor rövid időre plusz energiához juthatunk így, elképesztő látványos, és brutális módon elgyepálva a rohadékokat. És van egy új mellékszereplőnk is. Akinek a kilétét most nem szeretném felfedni előttetek, egy kapucnis fiúról van szó, akivel találkozhattatok már a hivatalos videókat nézve, nem kevés csavart fog hozni ő a kalandokba, ezt már most ígérhetem.
Külön érdemesre méltó dolog, hogy javították a sokat kritizált QTE részeket. Immáron nem kell az átvezető animációk alatt a legváratlanabb helyzetekben gombokat nyomogatnunk, illetve van co-operative mód is. Ami a nagyjából 10-12 óra alatt végigjátszható történetet egészíti ki szinte végtelen mókával, a Bayonetta 2 nem olyan játék, amit egyszer végigtolsz, aztán dobsz a kukába. Imádni fogod, előveszed újra és újra, míg a polcodon ott mosolyog a kis Wii U. És ha már a Nintendónál járunk, megemlítem gyorsan, hogy ezúttal is vannak vicces crossover kosztümök a játékban, Bayonettát átöltöztetve magunkra ölthetjük Star Fox, Peach, Daisy, Link és Samus külsejét. Imádnivaló az összes.
A Bayonetta 2 minden kétséget kizáróan az év nagy akciójátéka lett. Brutális harcoknak lehetünk a szemtanúi benne, egy olyan elképesztően szexi hősnő társaságában, akinek issza az ember minden szavát, csak szeretni lehet őt, ez nem is vita tárgya. Ha rendelkezel Wii U-val, és csak egy játékot akarsz megvenni idén karácsonykor, akkor ez legyen az. Nem fogod megbánni. Ígérem.
Csak, hogy érzed mennyire mellé lőttél: MGR óta imádom a Platinumot, szurkolok a Nintendonak mint 3. erő, Pc-s vagyok, az autós játékok rohadtul távol állnak tőlem, a Bayo által képviselt "over the top" akciót imádom.
Kevesebb fröcsögés és több olvasást máskor! Jó estét és viszlát!
1996 óta csak 8 játék ért el 10/10 pontot a gamespoton. A Bayonetta 2-vel összesen 3 Nintendo-s cím van a listában: http://www.gamespot.com/articles/gamespots-complete-list-of-10-10-reviews-and-how-t/1100-6422955/
Ez az év már eladások szempontjából egész jó volt az N-nek. Jövőre még jobb lesz. Jön Splatoon, Zelda, Smash Bros, Xenoblade 2.... ezek közül egyik se rövid játék. Nem csak 10 órára kötik le az ember.
Betegek vagytok!
Ez egy rétegjáték, de a Darksiders2 ettől sokkal gyengébb eresztés volt. Mondom úgy hogy N-en kipörgettem.
Most meg Donkey Kong hetek vannak. Snes korszak. Emulátoron is jo, de így lesz az igazi..
Az egy az nemm kell...de a 2 meg a 3 az a mai napig a legjobb platformer.
Biztosan tud valamit, mert nagyon nagyon pozitív kritikákat olvasok róla. Néztem is róla gameplayeket, hogy megszerettessem magammal..de..nem.... nem megy.
A cég amerikai részlege ugyanis nemrégiben egy olyan álláshirdetést szabadított rá a világra, amelyben vezető grafikus mérnököt keresnek egy újgenerációs játékkonzolhoz. Ennek most mennyi valóság alapja van?
Nekem nincs Nintendo-m de most gondolokodom egy wii u beszerzésén.
Nem egyszerűen jutottam el erre a pontra!!!
Wii U a legolcsóbb új generációs konzol.
A PS4 számomra még megfízethetten főleg.Arról ne is beszéljünk az eddig megjelent játékok egyik sem hoz lázba.Az első játék ami érdekel PS4-en az SW Battlefront lesz.Mortal Kombat X-et is várom de nincs nagy kedvem újra 4 kontrollert beszerezni.Úgyhogy jó lesz nekem a ps3-mas verzió.
Az új generációs FIFA-nak nem tudom milyen a minősége ,de mikor meg jelent a ps3 a legtöbb fifás haveromnak már 1 évre rá volt ps3 csak a Fifa miatt.
Most nem figyelhető meg ez a tendencia a barátaimnál.
A nintendó nem folytatja az átverős politikát.Már kezdem unni ,hogy mindenki igérgeti 1080p és 60fps a végén meg csak ugyan olyan felbontásba játszunk mint az előző generációba is volt.
Sony-s ként fájó pont ,hogy most már fizetni kell PS4-en a multiért.Gran Turismo sorozat is meghalt számomra.A DriverClub se lett nagy eresztés.
Sokakat megfogok bántani ezzel a kommentel. Úgy,hogy jöjjenek a kövek. :)
A második rész grafikailag/játékmenetileg/zeneileg/történetileg felülmúlja az első részt a véleményem szerint. És a sztori visszautal az előző rész eseményeire, illetve nem várt magyarázatokkal/fordulatokkal is szolgál. Persze a játékmenetről egyelőre úgy tudok nyilatkozni, hogy csak néztem róla végigjátszást, mint jövőbeli Bayonetta 2 tulajdonos, mert még sajnos nem sikerült Wii U-t beszereznem. Tekintve, hogy az első rész is hozzá jár, számomra megéri megvenni. Persze én nem csak a két Bayonetta miatt szerezném be a konzolt.
Az, hogy XY személynek tetszik, vagy nem tetszik a játék, mert a grafika, meg a sztori, meg csak hogy Wii U, stb. az teljesen a magánvélemény kategória. Ezért felesleges a másikkal bunkónak lenni.
Ui.: Gondolkodtok is néha a kommentelés előtt, vagy inkább egyszerűbb kulturálatlanul visszaszólni?
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.