Az elmúlt 10 évben az IT-piac nagyot változott, a vállalatok helyett a lakossági felhasználók kerültek a középpontba, ahogy az elektronikus készülékek bárki számára hozzáférhetőek lettek és a világ mind nagyobb részén vált a mindennapok részévé a szélessávú internet. Ennek a fordulatnak azok a cégek voltak a nyertesei, amelyek a kezdetektől a lakossági igényekre céloztak (pl. Apple), vagy amelyek az online forradalmat lovagolták meg (Google, Facebook).
A Microsoft története összeforrt a PC-kével, a PC-k története pedig az ezredfordulóig jobbára a vállalatokról szólt - Redmond számára történelmi örökség a vállalatok igényeinek kielégítésére való törekvés. A Microsoft-termékek túlnyomó többsége vállalatoknak készül, csak kevés akad közöttük, amely kimondottan a lakosságra céloz - ilyen például az Xbox 360, a Windows Phone 7, a Hotmail, illetve a Live szoftverek és szolgáltatások. A cég öt nagy üzletágából három (Windows, Business Division, Servers and Tools) főképp a cégekre koncentrál, még ma is ezek adják a Microsoft bevételének több mint 80 százalékát és az üzemi eredmény több mint 90 százalékát. (Bár a Windows és Office jelentős bevételt generál a lakossági szegmensben is, mégse lehet mondani, hogy ezek lakossági termékek lennének, a fejlesztésük irányait legalábbis nem az otthoni használat határozta meg eddig.)
Jó ez az irány? A HWSW-n olvasható teljes cikkből minden kiderül!
wardprod: Nekem Professional OEM van de valóban elég lófütty különbségek vannak, bezzeg árban... A dobozos verziókról nem is beszélve..
Nekem bejött a Win7 64bit maximálisan eddig. Túl innovatívnak nem nevezném, de nem is feltétlen van rá szükség, hogy az legyen. Biztonságosabb, gyorsabb, stabilabb, összességében modernebb mint az elődei. Nálam a legjobb Win továbbra is az XP marad de ebbe nagyon kellemeset csalódtam. Linuxal semmi bajom megvan a maga piaca. MS esetében inkább az Office-al nem vagyok megelégedve, szerintem nagyon áron felül adják és én nem látom azt a hűdenagy fejlődést sem.
Így, hogy szóba került a deb-ezés, szedek is egy "smaller img"-et, meglessük ~1 év után hogy alakult :)
wardprod: ChromiumOS amegminek? Én a tabletemre is ráerőszakoltam a Debian-t, elmehet a google a *-ba.
A Chromium OS-nél is ilyen lelkesen promoztad a Debiant, vagy csak az én mondókámra kaptál rá?
#5: Ettől még nem a windows hibája a kék halál, ha jól értelek :)
Egyébként a cikkel egyetértek, elég megnézni az épp aktuális windows verziók közti különbséget...
A legtöbb windows disztribúciónak az a baja, hogy rendkívül elnagyoltak az egyes kategóriák közti takarítgatások. Értem ezt arra, hogy megnéz valaki egy Home Premiumot és megnéz egy ultimatet milyen különbséget lát? Bit Locker, korlátlan nyelvi választá, emuláció? Vicc.
Minden disztró kb 2-300MB-ttal kissebb a körülötte levő kategóriától. Tele van szeméttel, optimalizálatlan.
Félreértés ne essék, az eddigi legjobb OS-nek tartom a Windows 7-et a Windowsok közül, mert a driverek kezelése, kék halálok teljes megszűnése azért eredmény. Amit nehezményezek az az, hogy megveszem teszem azt 30k-ért GBP-ért mondjuk a rendes, nem OEM Win7 Ultimatet és még csak azt sem választhatom ki, hogy mit telepítsek a sok szarságból.
Minden egyes lemezen ott van 10 évre visszamenőleg az összes nyomtató drivere, a modemek (egy 14 éves tudja még mi az a modem?), blablabla.
Sajnos a Win8-ra sem fog ez változni, csak kapunk egy Érintőképernyős edition-t a mostaniból.
Arról nem is beszélve, hogy innováció terén az open szoftverek törnek fel, mint a talajvíz, elég megnézni egy 10.04-es ubuntu-t + a rajta futtatható programokat. Ha az átlag ember nem sajnálná az időt némi próbálgatásra, ismerkedésre, akkor a Linuxos vonal méltó ellenfele lehetne a Microsoftnak :)
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.