A McMaster University az AFP riportja szerint olyan 19 és 31 év közötti betegeken végezte el a tanulmányt, akiknek gyerekkorukban mindkét szemük behályogosodott, fiatalon átmenetileg elveszítették a látásukat, műtétekre, szemüvegekre és kontaktlencsékre szorultak. Ezért később sem tudott megfelelően kifejlődni a látásuk, így felnőtt korukra jóval gyengébben látnak egészséges társaiknál.
A kutatók arra kérték a résztvevő pácienseket, hogy játsszanak összesen 40 órát a Medal of Honorral, napi maximum 2 órás adagokban, egy héten öt nap. Ezt követően a kutatást vezető Daphne Maurer beszámolt az eredményekről: minden résztvevő látása komoly mértékben javult. Ez a legtöbb esetben azt jelentette, hogy 2 sorral többet tudtak elolvasni azon a betűs, szemvizsgálós izén (aminek biztos van neve, csak én nem tudom), jobban felismerték az arcokat és könnyebben olvasták a kisebb betűkkel nyomtatott újságokat is. Ezen kívül többeknek közel teljesen tökéletessé vált a látása.
"A fejlődés kétharmada szimplán már azzal is magyarázható, hogy a páciensek akciójátékkal játszottak. Ez felfedte számunkra, hogy a vizuális idegrendszer még felnőttkorban is eléggé formálható ahhoz, hogy új kapcsolatokat teremtsen, vagy régebbi idegi kapcsolatokat kezdjen újra használni, és azt gyanítjuk, hogy ez mindenféle vizuális hibára vonatkozhat" - nyilatkozta Daphne Maurer, aki kezdetben aggódott amiatt, hogy erőszakos játékra buzdítja a pácienseket, de az eredményt látva már úgy gondolja, megérte.
Anya, nem játszom, csak javítom a szemem
Mauer ezen kívül úgy véli, hogy az ilyen játékok közben felszabaduló adrenalin és dopamin is arra sarkallja az agyat, hogy az fejlődjön.
A végső konklúziója pedig egészen megdöbbentő: "Ezt úgy is hívják, hogy az akció hatására képződő adrenalin, mert nem csak az alapján kell döntéseket hoznod, hogy mi játszódik le a képernyőn, hanem a valós életbeli tapasztalataid alapján cselekdned is kell. Szóval végső soron úgy gondoljuk, hogy ezeknek a játékoknak a készítői gyakorlatilag beletették a termékeikbe azokat az összetevőket, amik az agy vizuális részeinek újratréningezéséhez szükségesek felnőttkorban."
amikor arról van tanulmány,hogy a játékok milyen károsak akkor mindenki fel van háborodva,hogy ez mekkora baromság már,de amikor arról van szó,hogy a játékok esetleg jótékony hatással is lehetnek az emberre akkor is ugyan úgy mindenki fel van háborodva,hogy ez már mekkora baromság:D
-nem lehetett kihagyni...xD
értem, akkor ez más játékoknál is így van nem?(lövöldözős)
Aki a hét minden napján napi 12 órában a gép előtt van azért kicsit más.
Túrázni jó, de külön kitértek az akció játék alatt felszabaduló adrenalinra, ha nem kerget meg egy medve, vagy dől feléd egy fa akkor nem igazán szabadul fel túra közben semmi.
Inkább menj el túrázni egyet barátokkal az erdőbe, vagy csak szabadban csinálj valamit, közben figyelj meg részletesen apró dolgokat.
Sokkal jobb.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.