Már tölthető az Assassin's Creed: Syndicate 1.5-ös verziószámú frissítése, amivel a viktoriánus korban játszódó anyag PS4 Pro-támogatást kapott. Nem vártuk, de ha már így alakult, nagyon köszönjük, Ubisoft!
A pontos változások nem ismertek, egyedül annyit tudni, hogy a felbontást 4K-ra növelték a Sony új masináján. Sajnos aki 1080p-s tévén játszik, nem kap szebb látványt, a Wccftech beszámolója szerint a játék ugyanúgy néz ki ilyen felbontásban, mint a patch előtt.
Nem csak a Syndicate az egyetlen játék a sorozatban, amely kihasználja a PS4 Próban rejlő lehetőségeket. Nemrégiben a The Ezio Collection is kapott dedikált tapaszt, de ez esetben is csak a 4K-támogatás került be a kalapba.
Próbálok segiteni kérdezőknek, akik normális áru 4k hdr képes tv-t akarnak.
De valahogy mindig belefutunk ebbe a 10 bites témakörbe.
Engem az zavar, hogy az emberek egy éve azt sem tudták hogy mi az a Hdr, most meg hirtelen félmillás tv alatt már nem lát a szemük. Ez egyszerűen nem így van. Ez egy marketing propaganda. Valahol érthető, mert el kell adni a prémium kategóriát is. De ez rajtunk, kisembereken sajnos nem segít. Én csak azt mondom, a saját tapasztalatomból kiindulva, hogy a mostani oled/qled váltás előtt, gondolják át még1× ezt a dolgot! :D
Továbbá szeretnélek megnyugtatni, hogy a pénzemet nem csak a tv-mbe meg a konzolokba fektetem be! :D :D
Befektetéses történeteddel viszont nem értek egyet. Igaz a Tv hosszutávú dolog, de van egy vételi ára és van egy összeg, amiért megvállok tőlle. Ki lehet számolni, hogy ez alatt az idő alatt, mondjuk évente mennyibe került ez nekem. (Mennyit buktam) . Most úgy állok, hogy a régi Lg-vel 42ezer/év volt a bukó. Annyiért élvezhettem évente... :)
Bár a kérdés az lett volna, hogy a most elérhető csúcstechnikával, megéri-e az évi kb 100-150 ezer bukó.
A 6ossal kb évi 30ezerre saccolok.
Persze nekem nem éri meg, én már kiestem a játékból! :D :D
A TV egy használati tárgy, tessék aként kezelni. Az, hogy mennyi anyagi ráfordítást ér meg azt az határozza meg, hogy mennyit használod, mennyire vagy igényes és mennyit engedhetsz meg magadnak.
Szerintem aki most akar TV-t cserélni annak csak a HDR-ért és a nagyobb színtartományért éri meg. A 4K-ért felesleges, tök egyszerűen azért, mert az általánosan vásárolt TV méretnél (40"-50") az átlagos TV nézési távolságon (2-3m) nem látható a különbség a fullHD és a 4K között. Ellenben a HDR és a 10 bit látható képminőség javulást ér el. Az csak egy állapot, hogy ezeket az ember jelenleg nem kapja meg 4K nélkül.
Én a N64-em életére esküszöm neked, hogy 55Ks8090-et akartam venni. Fel is készűltem rá lelkileg... :D
Aztán az utolsó pillanatban visszakoztam, és vettem a 6ost.
Az árkülönbségből, ami emiatt adódott, vettem egy Ps4 pro-t, dgy PSVR-t, meg vettem egy utolsó darabos xbox 360 fh2 500gb csomagot, a régi szép idők emlékére. Ja és maradt pénzem még fagyira is.
Ha hazudtak nekem az itteni expertben, most én is hazudok neked: arra a kérdésemre hogy a sima Hdr(8bit) és a HDR 1000 között milyen különbséget fogok látni, azt a választ kaptam hogy "ganz minimal" , vagyis nagyon minimálisat. Én aztán próbaltam ezt a különbséget megfigyelni, valam van, talán, de hogy én így boldogabb lettem az biztos. Az viszont halálbiztos, nem bántam meg...
Ugye a 8bit-es panel azt jelenti, hogy minden subpixel 8 bitnyi színárnyalatot tud megjeleníteni (tehát 255 árnyalatot). Ugye a standard RGB paneleknél egy pixel 3 subpixelből áll, tehát egy pixel 255 x 255 x 255 színt tud megjeleníteni (ez több mint 16 millió szín). Viszont ha 10 bites a paneled, akkor egyetlen subpixel 10 bitnyi információval dolgozhat (1024 árnyalat) Tehát egy 10bit-es pixel 1024 x 1024 x 1024 színt képes megjeleníteni (több mint 1 milliárd szín!).
#19: Egyetértek, és a KS7000-esnek az a full króm alsó perem a full króm lábakkal valami hihetetlen gusztustalan. Tiszta Gazsi Edition design. :D
Bár nem értem miért tolják annyira a 10 bites témát, amikor 12 bites is létezik.
A 8 és a 10 bit között értem hogy mi a különbség, csak az a kérdés hogy mire megyek vele. Semmire.
Nyilván az sdr és a hdr(8bit) között a vak is látja a különbséget. Elvileg látom a 8 és 10 között is a... a valamit. A gond csak az, hogy a Samu leárazta az olcsó 6os dobozokat, kb 3× (!) annyit kellene fizetnem azonos méretben egy 8as vagy 9es szériáért. Mivel adja el a Samu a nagy kategóriát? HDR 1000 meg Magic black. Én megnéztem az összes! kapható nagykategóriát, 20000 euróig bezárólag. Láttam érdekes dolgokat...
8 biten a legolcsóbb Samu vackon, HDR bekapcsolva, ha belenézek egy lámpába a képernyőn, napalli világosságnál, bántja a szemem a fényerő. :D
A színt vissza kell venni már a 6os nál is, mert iszonyú amit ez is tud.
Jobb a kép és komolyabb a hdr a 7-8-9 ben (Samu), mivel az előd led 1080p-hez képest és az új 6os között, drasztikusan csökkene a még elérhető teljesesítménykülönbség a 8-9 esetében, nekem pénzt nem ér, nem hogy 3×felárat. Ez a baj.
Samsung KS8000 felett, LG/Sony/Panasonic/Philips 9-es szériában.
Minden más TV-jük:
- 7-es széria Samsung
- 7-es és 8-as széria LG/Sony/Panasonic
- 6-os, 7-es és 8-as széria Philips
csak fals HDR10-et tud azaz 8bit+frc ami nem egyenértékű a valós 10 bites panellal. A 6-os szériában a HDR tényleg csak HDR ready, mert csak 8bites sima panel van, ami semmire sem jó.
4K-s tv esetén pedig érdemes az alacsony input lagra figyelni ebben a legjobb ár/érték arányú tv jelenlegi mérések alapjén a Samsung KU6400-as széria.
A fentebbi részben a ks7000/7500 terén sok a nyitott kérdés, mert bizonyos piacokon a 10bites panel van, de van olyan ahol a 8bit+frc verzió van forgalomban.
Természetesen a fentebbi felsorolás általános, érdemes megnézni ezt (http://www.displayspecifications.com/) az oldalt hátha megtalálható a kiszemelt TV, mert egyes 2015-ös TV kisebb szériákban is jobb panelt kapott emiatt képes lehet a HDR10 teljes megjelenítésére.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.