Josef Fares az A Way Out rendezője, a VG247-nek adott interjút, amiben többek között a játékidő miatt sokat kritizált játékokról is szó esett. Mint mondta, legutóbbi játéka, az A Way Out esetében PlayStation 4-en mindössze a rajongók 52 százaléka játszotta végig a börtönszökéses kalandot. Fares hozzátette, ez az eredmény kifejezetten kiemelkedőnek számít, de elmondása szerint nem sok értelme van ennek örülni, hiszen ha egy filmről lenne szó, akkor egészen őrült dolog lenne azt mondani, hogy mondjuk sikeres volt James Cameron filmje, mert a nézők fele végignézte azt.
Később azzal folytatta, hogy éppen ezért teljesen mindegy azon görcsölni, hogy milyen hosszúságú egy játék története. Ha a játékosok egyszerűen végig sem játsszák a sztorit, akkor szerinte felesleges erőforrásokat ölni abba, hogy újrajátszható legyen a cselekmény vagy hogy sokáig a monitor elé szögezze a rajongókat. És azt sem érti, hogy egy játék hossza miért is befolyásolja egy játék végső pontszámát. Hozzátette, az A Way Out esetében a kiadó is élénken érdeklődött a játék hossza iránt, de ő végül közölte velük, hogy nem fog ilyen hülyeségre válaszolni.
Végül azzal jellemezte az egész jelenséget, hogy mindenki fel van háborodva, ha nincs minden földi jóval megpakolva az asztal, de aztán amikor bármit vehetnének onnan, csak a töredéke fogy el, a többi pedig megrohad. Majd hozzátette, a játékokra élményként kellene tekinteni, és sosem fogja mesterségesen elnyújtani a történeteket, főleg, ha az a játékélmény és a dizájn rovására megy.
Amugy pedig nem illene keverni a jatekidot az ujrajatszhatosaggal: lehet egy jatek 2-3 ora is, ha kozben minden alkalommal uj elmenyt nyujt vegigtolni, de a rovid jatekido es a alacsony ujrajatszhatosag mar nem fer meg egymas mellett, hacsak nem kifejezetten olcso a jatek.
Ott volt a Mass Effect 3. Arra pár ember azért kíváncsi volt még. Az is első napos DLC-vel jött, ami egy csapattag volt és első nap fent is volt torrenten. Nyilván, hogy a komplett kiadást játszottam én is torrentről, hiába vettem meg a játékot megjelenésnél.... azt nem is indítottam el, ugyan úgy nem megyek sehova egy autóval sem, aminek hiányzik egy-két kereke. Szóval az eredetit csak arra használtam, hogy a kurva fontos multiplayert megnézzem, miután vége lett. Aztán eltelt vagy két hónap és olvashattuk, hogy az EA megállapította, hogy a single-nek semmi értelme, mert csak a játékosok 10%-a játszotta végig, de a multi az milyen menő, mert azzal 97% játszott. Hát persze, csak hogy a valóság az volt, hogy a ME3 -al a fordítási időt kivéve is legalább 100 órát toltam, a multival meg max 20-at csak, ők mégis az ellenkezőjéről beszéltek saját maguknak.
Szóval visszatérve erre a rohadalomra, egyáltalán nem ezzel kellene foglalkoznia a fickónak, hanem azzal, hogy az emberek játszanak vele, az pedig szar játékkal nem fog sikerülni. De az ember fordítva látja, szerinte a játék a jó és az emberekben van a hiba. Na itt kezdődnek a hibák, főleg, ha még ekkora arca is van hozzá az illetőnek. Mintha nem belőlünk élne, hanem fordítva.
25 év alatt nekem is számított, hogy milyen hosszú egy játék. E fölött már inkább legyen rövidebb, kb 30 óra max, amit ráfordítok. Kivéve a Witcher 3, azt nyomom, de a ? jelek közül nem mindet fedezem fel. Csak azt, ami útba esik.
ha kint egy alap fizuval kapsz 1200-1400 eurot mas megvenni mint a magyar 500-600bol
es akkor pl egy jobban kereso nemet 1800-2200al meg sem nezi mennyit kap ennyiert
#4: Egyszerűen hülyeség így összehasonlítani. Tökmindegy, hogy a térképtakarítás mennyire hosszú és repetitív, csak fillernek van ott, a játék érdemi részét kell figyelni, az legyen jól összerakva és érje meg az árát. A kérdés az, hogy az adott open world cím ennek megfelel-e.
A Brothers összes szintjén is fordulhatok háromszor (jobb híján), hogy 10 órára nyúljon a játékidő. Csak ugye semmi értelme nincsen, és nem is kényszerít rá senki, mint ahogy Párizsban, vagy éppen Mordorban sem kötelező megmászni mindent meg sarkonként nyitni 3 ládát. Az új GoW tökéletes példa erre a jelenségre, ahol a 10-15 órára rúgó opcionális (!) lootfest mellett ott virít egy tök jó és kellően hosszú játék.
A jól összerakott 15 órás játék megéri a teljes árat, nyújtson összesen ennyit vagy mellette még legalább ennyi fölösleges gyűjtögetést ami senkit nem érdekel. Érdekes akkor lesz a dolog, amikor odarakjuk a Witcher 3 mellé, ami az alsó hangon is 50 órájával köszöni, nagyon jól van.
Abból a pénzből veszek másfél tucat gyrost vagy 6 darab könyvet, jobban járok bármelyikkel :D
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.