Ha ti is jelentkeztetek a Microsoft Flight Simulator Insider Programjára, (ha nem, akkor itt megtehetitek) akkor akár már szeptemberben szárnyra kaphattok a játék egy korai változatában. Szeptemberben esedékes ugyanis a szimulátor első technikai alfatesztje, amin részt vesznek majd a legszerencsésebb pilóták is.
A fejlesztőcsapat közzétette a fent látható ütemtervet is, melyből megtudhatjuk, hogy az elkövetkezendő hetek során több media update-re is számíthatunk, vagyis kétség kívül érkeznek majd friss hírek és látnivalók. Érdemes kiemelni az úgynevezett Feature Discovery Seriest is, amely valószínűleg egy videósorozatban vagy egy blog formátumában mesél majd a repülős játék részleteiről.
Közben persze vannak ráncfelvarrások, jönnek ki változatok (hosszabb, rövidebb törzs, más motor stb.), de ezeket a gép vezetése szempontjából próbálják minimalizálni, mert a képzés sem olcsó, és ugye azt típusonként kell. A másik az, hogy a szimulátor tanúsítás sem olcsó, pedig azt lényeges változások esetén adott esetben meg kell ismételni. Így aztán a régi szimulátor is marad jó ideig, néha egészen meglepő, milyen múzeális rendszereket cserélünk le.
Még a szimulátor vezérlőpultját is óvatosan kell modernizálni, mert a repülésoktatók - mint megannyi más user - általában szeretik ha minden ott marad ahol megszokták.
A látvány nem minden (főleg játékoknál), ezen a területen azért fontos, mert a valódi repülés drága, a szimulátor pedig olcsó (relatíve), így aztán egyre kevesebb valós repülés előzi meg azt a pontot, ahol a pilóta éles bevetésre kerül.
Meglepő lehet sokaknak, hogy a legtöbb ma használt civil és katonai szimulátor, amin a valódi pilótákat képzik igencsak elmarad ettől a vizuális minőségtől, sőt esetenként 10-20 éves játékok grafikai minőségével rendelkeznek (itt most nem Mo-ról van szó, csak a félreértések elkerülése érdekében).
Ez többek közt azért is van mert relatív kevés cég rendelkezik annyi jó minőségű műholdfelvétellel és emellett korszerű automatizált 3D térképadatbázis generáló megoldással, amit pl a Google Earth vagy Bing Maps tud. Pl. sok esetben előfordul, hogy a katonai felvételek bizalmassága miatt inkább kézzel modellezik le a területeket. Így az iparban nagy az érdeklődés az ilyen automatizált, realisztikus látványt nyújtó térképadatbázis generáló algoritmusok iránt.
Szóval várjuk a demonstrációt!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.