Úgy néz ki, hogy meggyőző volt az EU-s bírák számára az a békejobb, amit a Microsoft a Nintendo és az Nvidia felé, korábban pedig a Steam és a Sony felé nyújtott. Mivel az elmúlt idők legnagyobb felvásárlása kapcsán folyamatos vitatémává vált a Call of Duty-franchise sorsa, a redmondiak tíz évre szóló szerződést ajánlottak a konkurens platformtulajdonosoknak, papíron megígérve azt, hogy hozzájuk is eljuttatják a világ legnépszerűbb lövöldözős játéksorozatát.
A Reuters belsős információi szerint ez a lépés elég volt ahhoz, hogy lényegében elhallgattassák a monopóliumut kiáltó hangokat, vagyis a jelen állás szerint elég valószínű, hogy az április 25-ig meghosszabbított eljárás végén a döntéshozók átengedik az üzletet.
Mindeközben a tengerentúlon is folynak az események. Habár a Federal Trade Commission sem adott határozatot arról, hogy beteljesedhet-e a Microsoft-Activision merger, az üggyel foglalkozó bíró engedélyt adott a Microsoft számára, hogy hozzáférjenek a Sony érzékeny, de az ügyben releváns dokumentumaihoz.
Olyan papírokról van szó, amelyek dokumentálják a Sony párbeszédét és érvelését a döntéshozókkal. Emellett a Sony saját platformexkluzív címeinek a pontos megállapodásaira is rálátást nyernek a redmondiak. Ezzel a Microsoft jogászai komoly előnyhöz jutnak, hiszen nem lesz többé titok, hogy a Sony 2019 óta pontosan hogyan, és miféle megkötésekkel vitte végbe a külsős fejlesztők által készített, de kizárólag PlayStation-konzolokra kiadott játékok megállapodásait. Ezeket a zöldek természetesen nyílt példaként is felhozhatják a trösztellenes viták során, megrendítve az amúgy határozottan piacvezető Sony ellenérveit.
Persze a Kínaiak ügyesen csinálják, nem egyben vásárolnak fel stúdiókat, csak részesedést szereznek. Az ellen senkinek sincs kifogása :)
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.