Tegnap megkezdődött a Google és az Epic Games bírósági pere, ahogy az Apple-lel való perben, úgy itt is az alkalmazáson belüli vásárlás és részesedés kérdése áll a központban. Az első nap azonban váratlan vallomást is hozott a Fortnite-ot és az Unreal Engine-t fejlesztő cég részéről. Steve Allison, az Epic Games Store vezetője a tanúk padján elismerte, az cég áruháza veszteséges.
Az Epic Games Store 2018-ban indult el, és azóta minden héten legalább egy ingyenes játékot kapnak a felhasználók, de többször is előfordult már, hogy kettő vagy három cím is a könyvtárunkban landolhatott, a karácsonyi időszakban pedig rendszeresen naponta kaptunk új címeket. Persze, számos indie játék van ezek között is, de azért olyan játékokat is osztogatott így a cég, mint a Tomb Raider reboot trilógia, vagy a Dying Light: Enhanced Edition. A terv az volt, hogy minél előbb beérjék a nagy rivális Steamet a felhasználók számának terén.
Bár az Epic Games álláspontja szerint jövőre is folytatni fogják ezt a gyakorlatot, azért ez a vallomás sokat elárul arról, hogy miért is kellett komoly leépítésekbe kezdenie a cégnek, az ingyen játékok elvitték a pénzt.
2021-ben Tim Sweeney még sikeres stratégiának nevezte a cég pénzköltését, amelyhez olyan elemek is tartoztak, mint az időleges exkluzivitás, a kedvezőbb részesedési arány a kiadók és fejlesztők számára, az indie játékkészítők számára pedig elérhető egy szerződés, miszerint hat hónapig a bevételek 100%-a az övék lesz. Természetesen ilyen információ nyilvánosságra kerülése után kérdéses marad, hogy ezek a stratégiák mennyire maradnak fenntarthatók, és mikor fogja az Epic beszántani az ingyen játékokat.
Kérdés ugye, hogy ha tetőzik a felhasználószám, akkor hogy teszik profitábilissá. Ha nem lesz több ingyen játék, akkor sok user, akit inkább érdekel az ease-of-use egyhelyen tárolja inkább a játékait (Steam), aki meg figyeli az akciókat, az lehet használni fogja az EGS-t. Csak a leárazott játékokból is kevesebb a sarc ugye.
Emelnék a sarcot a vásárlásokon. Mivel lenne akkor más mint a Steam?
Majd kiderül.
Tényleg nem akarok itt GN szerepben tetszelegni, de basszus, nem az van hogy napi 50 cikket írtok, legalább olvassa el még valaki.
A Steam leuralta a platform nagy részét, és remek alternatívának ott a GoG, ahol valóban birtokolhatod a játékot, ergo le van fedve a piac.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.