Veszteséges az Epic Games Store

  • Írta: pandaril
  • 2023. november 7.
  • Biznisz
Link másolása
Az Epic Games bíróságon ismerte el, hogy az öt éves platform még mindig több pénzbe kerül, mint amennyit termel, a pár éve még jónak tűnő ötlet úgy fest, hogy kifulladt.

Tegnap megkezdődött a Google és az Epic Games bírósági pere, ahogy az Apple-lel való perben, úgy itt is az alkalmazáson belüli vásárlás és részesedés kérdése áll a központban. Az első nap azonban váratlan vallomást is hozott a Fortnite-ot és az Unreal Engine-t fejlesztő cég részéről. Steve Allison, az Epic Games Store vezetője a tanúk padján elismerte, az cég áruháza veszteséges.

Az Epic Games Store 2018-ban indult el, és azóta minden héten legalább egy ingyenes játékot kapnak a felhasználók, de többször is előfordult már, hogy kettő vagy három cím is a könyvtárunkban landolhatott, a karácsonyi időszakban pedig rendszeresen naponta kaptunk új címeket. Persze, számos indie játék van ezek között is, de azért olyan játékokat is osztogatott így a cég, mint a Tomb Raider reboot trilógia, vagy a Dying Light: Enhanced Edition. A terv az volt, hogy minél előbb beérjék a nagy rivális Steamet a felhasználók számának terén.

Bár az Epic Games álláspontja szerint jövőre is folytatni fogják ezt a gyakorlatot, azért ez a vallomás sokat elárul arról, hogy miért is kellett komoly leépítésekbe kezdenie a cégnek, az ingyen játékok elvitték a pénzt.

2021-ben Tim Sweeney még sikeres stratégiának nevezte a cég pénzköltését, amelyhez olyan elemek is tartoztak, mint az időleges exkluzivitás, a kedvezőbb részesedési arány a kiadók és fejlesztők számára, az indie játékkészítők számára pedig elérhető egy szerződés, miszerint hat hónapig a bevételek 100%-a az övék lesz. Természetesen ilyen információ nyilvánosságra kerülése után kérdéses marad, hogy ezek a stratégiák mennyire maradnak fenntarthatók, és mikor fogja az Epic beszántani az ingyen játékokat.

10.
10.
Obi Wan Kenobi
Blitzscaling, vagyis mindent a felhasználószámért. Rengeteg cég csinálta ezt, Uber, Netflix, Amazon. A probléma az, hogy amint a kritikus tömeg elérése megtörtént és lapos a növekedési görbe, akkor szépen lassan profitábilissá kell lenni a céget/platformot. Valószínűleg az Epic még nem érzi, hogy tetőn van, hisz a növekedésben, ezért lenyeli a veszteséget. A legtöbb szilíciumvölgyi startup így kezdi, az EGS pedig nem sokban más gondolati sémán mint egy startup.

Kérdés ugye, hogy ha tetőzik a felhasználószám, akkor hogy teszik profitábilissá. Ha nem lesz több ingyen játék, akkor sok user, akit inkább érdekel az ease-of-use egyhelyen tárolja inkább a játékait (Steam), aki meg figyeli az akciókat, az lehet használni fogja az EGS-t. Csak a leárazott játékokból is kevesebb a sarc ugye.
Emelnék a sarcot a vásárlásokon. Mivel lenne akkor más mint a Steam?

Majd kiderül.
9.
9.
delphijos
"az cég"

Tényleg nem akarok itt GN szerepben tetszelegni, de basszus, nem az van hogy napi 50 cikket írtok, legalább olvassa el még valaki.
8.
8.
Extol
Ostoba stratégia volt, nem kell matematikatudósnak lenni ahhoz hogy rájöjjünk, veszteséget termel az osztogatás. Előbb-utóbb bezár a bazár.
A Steam leuralta a platform nagy részét, és remek alternatívának ott a GoG, ahol valóban birtokolhatod a játékot, ergo le van fedve a piac.
6.
6.
Grabowsky30+
Ha valamit jó áron adnak akkor simán megveszem az epic-en. Sok valós hátránya nincsen számomra. Nyilván a steam egy kiforrottabb történet több funkcióval amik akár hasznosak is(családi megosztás, VR). Mind a kettőben van ubi-s és ea-s játékom is és mind a kettő elindítja az összes launchert. Ilyen szempontból is mindegy mind a kettő szörnyen idegesítő. Valamivel kényelmesebb a deck-en játszani a steames játékkal, de epicessel is simán lehet. Az ingyen játékokat meg köszönöm szépen és örülök amíg adják, simán elfogadom. Szóval ha nem is térítettek meg a steammel szemben, még mindig ott jobban szeretek játékot venni, de élvezik a bizalmam az epic-nél is. Szerintem komolyabb leárazások az epic-en általában jobb árakkal kecsegtetnek, mint a steamen.
4.
4.
Ooorky
3.
3.
csoki0619
#2: Meg tegyük azt is hozzá, h kevesebb jutalékot is vámolnak le a fejlesztőkről.
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...