HWSW: Szövegből generál videót az OpenAI új nagy dobása

  • Írta: sirdani
  • 2024. február 17.
  • Érdekesség
Link másolása
A ChatGPT-tulaj még távolabb evez a generatív szolgáltatások területén, a Sora nevű MI-modell az eddig létező technológiákat is túlszárnyalhatja az eddigi mintavideók alapján.

Miután a képgenerátorok és chatbotok már utat találtak maguknak a fogyasztói és üzleti világba, a generatív MI következő lépcsőfoka a videós tartalmak készítése, ami jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt két év során. A Google 2022-ben mutatta be első képszintézis modelljét, az Imagen Videót, ami rövid, 1280 x 768-as videóklipeket generál szöveges promptokból, hullámzó minőségű eredményekkel, idén januárban pedig bemutatkozott a Lumiere. Tavaly márciusban pedig a Runway startup állt elő a Gen2 videószintézis-modellel, ami kétperces klipeket tud készíteni. A Stability AI is adott ki saját terméket, a Stable Video Diffusiont. Közös azonban az eddigi technológiákban, hogy egyelőre korlátozottak a képességeik, az előállított videó minősége, vagy hossza limitált.

Ebbe a sorba csatlakozik az OpenAI, ami a januári híreszteléseket követően hivatalosan is bejelentette saját mozgóképek előállítására képes MI-modelljét, a Sorát (japánul: égbolt). A ChatGPT-hez hasonlóan transzformer architektúrát használó diffúziós MI-modell, a Sora működése meglehetősen többrétű: nem csak egyszerű szöveges promptokból tud előállítani nagyfelbontású videoklipet, de dolgozni tud állóképekből, illetve már meglévő videók képkockáit töltheti ki. Ezek viszont egyelőre legfeljebb egyperces videók.

A modellhez eddig csak tesztelők kisebb csoportja férhetett hozzá, akik többek közt olyan szempontokat mérlegeltek a használat során, mint a dezinformáció és az elfogultság jelenléte. A cég egyelőre nem tett közzé elérhető, vagy kipróbálható szolgáltatást a honlapján közzétett 10 mintán túl, és a technológiát részletező műszaki dokumentumot is a jövő hét folyamán tervezi majd közzétenni. Hogy nyilvánosan mikor válik hozzáférhetővé, nem tudni, egyelőre a bejelentéssel együtt a külsős biztonsági tesztelők tágabb köre fogja elérni a megoldást.

Az első szakértői vélemények szerint az új megoldás valóban roppant ígéretes előrelépésnek számít - további részletek a HWSW-n.

5.
5.
Neo1989
Gondolom még véletlenül sem fogják csalásokra felhasználni ugye.
Pl
https://www.youtube.com/watch?v=oxXpB9pSETo

4.
4.
csongor1996
#1: Érne amúgy normális magyar filmeket is nézni, nem csak a szennyet.
3.
3.
Nothing
#2: Nem rémlik, de ennyi tapasztalattal a hátad mögött te már tuti megkaptad párszor.

P.s.: buci, te vagy az? XD
2.
2.
silkgoat
#1: Azt mondtak mar neked, hogy azt mutogatni milyen retardalt vagy eppen annyira nem elegans mint a pocsodet mutogatni? :D
Kb senki sem kivancsi ra es csak te hiszed hogy milyen szep es nagy. Es rajtad kivul senkinek sem okoz oromet :D
1.
1.
Nothing
A magyar filmgyártás már évtizedek óta ilyet használ. Csak bepötyögik, hogy "ripacs", "ordenáré", "stohlbuci", "káromkodás", "ordít", "humortalan", "bazdmeg", "szabógyőző" meg "rudolfpetya", és kész is az Üvegtigris 211.
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...