Ugye a Microsoft next-gen konzolját 500 GB-os merevlemezzel szerelik, de ez nem jelenti azt, hogy hozzáférhetünk a teljes kapacitáshoz. A jelek szerint csupán 362 GB-tal rendelkezhetünk szabadon.
Az Xbox One merevlemez-kapacitásának adatai csupán tájékoztató jellegűek, hiszen hiába 500 GB-os a háttértár, amikor ebből úgy 140 GB-ot kisajátít magának a rendszer. Az IGN osztott-szorzott és arra a következtetésre jutott, hogy a felhasználók csupán 362-365 GB területtel rendelkezhetnek szabadon.
Összehasonlításképpen megjegyezzük, hogy egy 1 TB-os vincseszterrel felvértezett Windows 7-es PC-n 931 GB kapacitással rendelkezünk, szóval az arányok sokkal rosszabbak az Xbox One esetében. A felhasználói felület, az előretelepített alkalmazások csak úgy falják a területet.
Ps legalább bővíthető
Amit leírtam azt pedig elolvashattad már a #14-es kommentemben is, és Wikit meg nem olvasok, mert tele van olyan félinformációkkal és hibás koncepciókkal mint amiket te is terjesztesz.
Elárulom hogy amit pedig elértél az önmagad lejáratása.
#75: Értem én, hogy nehéz elvonatkoztatni az oktatásban belétek vert decimális gondolkodásmódtól, de azt fogjátok fel, hogy a bináris számrendszernek az 1024 ugyanolyan természetes egysége mint a decimálisnak az 1000.
Most fogalomtól függetlenül ezek a számok ezt jelentik. Aztán lehet mögé írni celsiust, byte-t, vagy amit akarsz úgy szorzod, de a szavak jelentése ez.
Te se használsz aritmetikát pl..
De látom legalább a wikipedia-t elolvastad, ennyit is sikerült elérnem.
Honnan szedted azt a baromságot hogy ezt csak a memóriánál használják? A memóriában binárisan alapon tároljuk az adatokat, a HDD-n meg decimálisan?
Mint lent is kifejtettem, a gigát interpretálhatod decimálisan és binárisan is, de a GB eredeti definíciója szerint binárisokban értendő. Persze a kétféle értelmezés konfúzióhoz vezetett, ezért a 2000-es évek környékén a félreértéseket elkerülendő bevezették az i prefixet ami a gibibyte azaz a giga binary byte rövidítése. Ennek használata nem kötelező, ugyanakkor az IEC és az IEEE ajánlása szerint a GB legyen a decimális míg a GiB legyen a bináris értelmezés megfelelője.
A GHz-nek meg mi köze lenne a GB-hoz? Az egyik órajelre vonatkozik, a másik meg bináris adattárolásra. Komolyan mondom, mintha összehasonlítanád a Kg-ot a Celsius-szal...
Azt utolsó mondatod meg akkora blődség, hogy nem találok rá szavakat! A számítógép nem használ aritmetikát? Akkor szerinted az ALU (Arithmetic Logic Unit - Aritmetikai-logikai egység) amik a processzorok és GPU-k számítási egységeit felépítik mit használnak?
Nyugodtan olvasd el a hatályban levő szabványokat.
Giga milliárdot jelent, amit te összehadoválsz, az olyan, mint ha el akarnád magyarázni valakinek, hogy Magyarországon mérföld-ben kellene mérni a távolságot, mert szerinted az úgy helyes.
Megsúgok egy hatalmas titkot, de ne áruld el senkinek:
Egyedül memóriánál jelent az 1GiB 2^30 bájtot... De elvileg ezt jelölniük is kellene az extra i betű beiktatásával a mértékegységnél.
3 Ghz-es processzorod is 3milliárd-ot rezeg másodpercenként, nem pedig 3*2^30-ont.
Mellesleg a számítógép nem használ semmilyen aritmetikát... Maximum a felhasználók.
Ebből pedig az következik, hogy a
Giga decimálisan: 10^3 azaz 10x10x10 ami 1000
és a
Giga binárisan: 2^10 azaz 2x2x2x2x2x2x2x2x2x2 ami 1024
Az 1000 jó közelítése a bináris gigának, viszont a kettőnek nem természetes progressziója, így konkrét esetekben nem alkalmazható.
Ezt úgy tudom a legjobban szemléltetni, hogy
az 1000 az így néz ki binárisan: 1111101000
míg
az 1024 pedig így: 10000000000
Szóval továbbra is hülyeséget írsz...
1000-rel nem számolhatnak, ugyanis a címzés binárisan történik, tehát az 1024-es váltószámot nem piszkálhatják... 1 gigabyte az MINDEN esetben 1024 megabyte!
Lehet, hogy te is így értetted, nem vitatom, nem veled vitázok. Csak mások számára helyesbítek, hogy értsék.
Vagy akár extra helyet is felszabadíthat ha optimalizálnak rajta.
Amúgy én számítottam rá, hogy mindkét konzol esetében helyet fog foglalni a rendszer nem mondhatnám, hogy meglepett. Aki meg ez alapján akar dönteni, annál meg valami nincs rendben.
Nem tudom honnan szedted azt a baromságot, hogy az XO nem bővíthető... Ugyan nem cserélhető a belső merevlemez, de USB-n keresztül annyit dugsz rá amenyit nem szégyelsz. Még csak szét se kell csavarozni. A PS4 tud ilyet?
FrankBlack ! Sztem jobb lenne, ha ezentul nem reagalsz randall13 kommentjeire, es ezt nem rosszindulatbol mondom !
Viszont 1 GiB = 1024 MiB...
Csak a magyar oktatási rendszer ~20 év lemeradásban van.
2. Aki konzolt vesz az hosszútávra veszi, és igaz itthon 4-5 játéka van átlagba egy konzolosnak de nyugatabbra egy hónap alatt megpakolnak egy bevásárlókocsit játékkal aztán havi szinten. Ott már kevés lehet és gondolom nem akar mindenki telepítgetni állandóan.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.