Leveszi az "ingyenes" címkét a Google a Play áruház free-to-play játékai mellől, mindezt azután, hogy az Európai Bizottság azt javasolta neki, az Apple-nek és más hasonló tevékenységet folytató cégeknek, hogy igyekezzenek egyértelműbben informálni a vásárlóikat arról, milyen költségei lehetnek egy free-to-play anyagnak.
A Google beadta a derekát, így távozott első körben a már említett címke. Ilyen volt az üzlet eredetileg:
És ilyen a változtatás után:
Az Európai Bizottság azt írja a közleményében: "A Google számos változtatásról döntött, ezek implementálása már zajlik, és 2014 szeptemberéig be is fejeződik. A cég többek között nem használja majd az 'ingyenes' szót azoknál a játékoknál, amik appon belüli vásárlást tesznek lehetővé, illetve célzott útmutatót készít a fejlesztőknek, hogy megakadályozza a gyerekek vásárlásra buzdítását [...]. Ezen kívül változtatott az alapbeállításain, így minden egyes appon belüli vásárlás engedélyhez kötött addig, míg a felhasználó ezen nem változtat."
Az Apple eddig nem reagált: "Sajnos semmilyen konkrét és azonnali megoldás nem született eddig az Apple részéről, amely ezekkel a problémákkal, kiváltképp a fizetés engedélyezésével kapcsolatos. Az Apple belebegtette, hogy foglakozik majd velük, de semmilyen konkrét vállalást és határidőt nem szabott az ehhez hasonló, jövőbeli változtatások végrehajtásához."
Az amerikai Federal Trade Commission egyébként januárban 32,5 millió dollár vásárlóknak történő visszafizetésére kötelezte az Apple-t a mikrotranzakciók miatt.
Vírust pedig szinte bárhonnan össze lehet szedni. Pornóoldal? Pipa. Warez oldal? Pipa. De olyan fájlmegosztó is van, ahova ugye elméletben nem csak warezért mehetnél. Ami azzal kezdi, hogy sutyiban már töltene is le valamit a gépedre.
Windowst vírusirtó nélkül használni óriási felelőtlenség. Persze ahogy az angol mondja: a te temetésed...
Néha körülnézek egy-egy vírusírtóval amikor zörög a bokor, de sokszor akkor is téves riasztás az egész. Ha meg nem, akkor megszopat, hogy a crack a kis hamis, töröld le...
#21: A warez igen jelentős hányada vírusos. Ha nem maga a tartalom, akkor az oldal, ahonnan el lehet érni. Van néhány megbízható forrás, de annyi, de az esetek többségében nem jótékonyságból megy a warez. Az meg, ha nincs vírusirtó a gépeden, ÉS warezolsz, az olyan mérvű felelőtlenség, amire szavak sincsenek.
#15: Majd amikor az SMS-eidet lopkodják a benne lévő biztonsági kódokkal, érdekelni fog. Meg amikor oldanád fel a telefont, de blokkolva van addig amíg el nem utalsz x összeget valahova. De a hülye csak a saját kárán tanul.
Ez amúgy kamuduma. Orosz, és kínai, és torrentes oldalon nem szokott vírus lenni.
Annyira noobok voltak azok a bizonyos kínai kormány adatlopói, hogy egyszer sikerült lebuktatniuk magukat google accuntom sikertelen feltörése miatt. :)
Igazából ez benne a köcsögség, hisz full irreálissá teszi az egész játékot, ha nem fizetsz, fizetni viszont kicseszettül sokat kell ahhoz, hogy értelme is legyen. Mármint úgy AAA mértékűen sokat. Egy. Szar. Mobiljátékért. De ettől még bármilyen köcsögség és bármennyire is etikátlan dolog, klasszikus értelemben minden free to play játék free to play, hisz fizikai gátja nincs annak, hogy végigjátszd őket fizetés nélkül.
#9: Ha jól emlékszem azért írtak sokan az EU-nak, mert a freemium játékok free-to-play-ként voltak feltüntetve, ami a vásárlók megtévesztése. Azért a kettő közel sem ugyan az, a lenti kommentekben is keverik őket.
Az odáig maximálisan jogos, hogy a nagyvállalatoktól elvárjuk (meg nem kapjuk, de elvárjuk) a korrekt viselkedést, na de az azért már röhejes, mikor azt kérjük számon rajtuk, hogy még a józan paraszti eszünket is ők pótolják.
És van egy teljes játékod ingyen!
Inkább adnák 2000-3000 ft-ért mint f2p. Akkor sokkal több paraszt vásárolna.
Ideje megtanulni a parasztoknak, hogy nincs ingyen ebéd.
Ez a jelenség is az egyik oka, hogy az EB közbenjárt ennek ügyében. Persze...Lehet a szülőket okolni, lehet mindenkit okolni, de minden egyes lépés, ami segít a probléma előfordulásának ritkításában, az csak előnyünkre válik. Mi felnőttek tudjuk kezelni az ilyesmit, de a kisebbektől ne várjuk el.
Kár nem ért minket, ami fizetős, annál ott az ár, szóval nem fogsz véletlen pénzt kiadni.
*Fizikai játékoknál jobban érdekli a gyereket a színes, interakciós szórakoztatás lehetőség...Ez a technológia életünkbe való beépülésével jár.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.