Tavaly április óta lehetett Bitcoinnal fizetni a Steamen, a minap azonban a Valve bejelentette, hogy nem támogatja többé a kriptovalutát.
Ennek az egyik oka az, hogy a tranzakciós költségek elképesztően megnőttek az elmúlt időszakban: amikor a Valve bevezette a pénznem támogatását, még 20 centet kellett fizetni egy vásárlás után, ez az összeg azonban mostanra durván 20 dollárra nőtt. Egy játék vásárlásánál ez az összeg szürreálisan magas, ráadásul erre nincs is hatása a cégnek, nem tud mit kezdeni vele.
Másrészt a Bitcoin volatilitása is közrejátszott a döntésükben. Habár a sajtó általában a kriptovaluta rekordárfolyamát szereti hangsúlyozni a hírekben (a cikk megírásakor közel 14 ezer dollárt ért a Bitcoin), a teljes képhez hozzátartozik, hogy napi szinten több száz dollárt is ingadozhat az értéke. Könnyű belátni, hogy ez miért rossz: ha valaki átutal egy összeget egy játékért, és a tranzakció lezárulta előtt beesik a Bitcoin árfolyama, a vásárló gyakorlatilag nem fizette ki a játékot. A stabilabb valutáknál egy extra fizetéssel vagy egy visszatérítéssel orvosolható ez a probléma, de a Bitcoin magas tranzakciós költségeivel ez nem ilyen egyszerű.
Ezért a Valve kivezeti a Bitcoin-támogatást a Steamen, megjegyezte ugyanakkor, hogy később újraértékelheti ezt a döntését.
De oké, befektetek 2 pénzt, később lesz belőle 10 BC-m. Elmennék a Balatonra nyaralni, hogyan tudom ezt HUF-ra váltani, hogy egyek egy lángost?
Hát nem tudom...most 444 milliárd dollárra értékelik a crypto pénzeket (árfolyam alapján). Én nem látom, hogy most vagy a közeljövőben miért érne ennyit. Kevesen használják ténylegesen ezeket a pénzeket, csak azért veszik mint te (meg én is): árfolyam nyerészkedés.
10-20 év múlva szerintem érhet sokkal többet is de most lehet, hogy lufi (majd kiderül).
Azt hogy mennyire nehéz kibányászni egy blokkot az határozza meg, hogy az elmúlt 2 hétben mennyi blokkot bányászták ki. Szval ha nem éri meg, akkor jóval kevesebben fognak bányászni -> kevesebb számítás kell egy blokk megtalálásához -> újra megéri bányászni. Az tud gondot okozni, hogy túl könnyű a bányászás mert akkor egy nagy farmmal át lehet venni a teljes chain irányítását. De ehhez nagyon olcsónak kell lennie a BTC-nek -> nem éri meg átvenni az irányítást.
Egyébként az se biztos, hogy marad a POW, lehet átváltanak majd POS-re. Akkor eleve nem is kell nagy számítási erő a bányászáshoz.
Bitcoin egy olyan pénz aminek nincs valós megfelelője, nem tudod automatából kivenni, itt maga az adat az érték, amit valós tárgyakra válthatsz.
Problémája, hogy egyre nehezebb kitermelni, nyereségesen már csak a kínai farmok tudják ahol az állam közvetlenül a szénerőművek áramát adja el nekik, ironikus módon a bitcoin jelenlegi értékét az elégetett szén piaci ára határozza meg. Amíg vannak olyanok akik egyre több és több más értéket (tárgyat valutát) hajlandóak érte adni, hogy fedezzék az előállításhoz szükséges egyre több hardvert és elégetett szenet addig fújódik a lufi. Aztán ha eléri azt a pontot ahol ez már nem fenntartható, akkor leáll a termelés és kipukkan.
https://www.youtube.com/watch?v=elbe-WVN9og
A bibol... izé BANKÁROK szerint lufi, csalás, piramisjáték, Ponzi átverés stb. (de nekik az internet elterjedése sem tetszett ugyi: "Információ, kommunikáció az embereknek? Ingyen? Nemááá")
Mások szerint paradigmaváltásra kényszerítő áttörés:
https://www.youtube.com/watch?v=EfsLO55RMr8
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.