Elsőként veszi fel a játékokhoz kapcsolódó rendellenességet, vagyis a játékfüggőséget a betegségek nemzetközi osztályozásába (International Classification of Diseases) az Egészségügyi Világszervezet (WHO), ezzel elismeri a játékok esetleges egészségkárosító hatását - írja a New Scientist. Az orvosok és más szakemberek által gyakran használt diagnosztikai kézikönyv frissített változata legutóbb 1990-ben jelent meg, amelyben még érthető módon nem szerepeltek a digitális környezetben észlelhető problémák, de a 2018-as kiadásban (ICD-11) már erre is figyelmet fordítottak a WHO szakértői. A játékfüggőség az osztályozás szerint a mentális eredetű problémák listájára kerül fel, azonban a mobil- és internetfüggőség nem kapott helyet a frissített rendszerben sem "elegendő bizonyíték híján", így azokat továbbra sem lehet majd betegségnek tekinteni.
Ebben az esetben is igaz, mint minden más függőségnél, hogy a játékhasználat önmagában nem jelent függőséget. Az egyelőre vázlatos leírás is már számos kritériumot felsorol, amely alapján a szakorvosok felmérhetik az egészségügyi állapotot. A játékhoz kapcsolódó rendellenesség fogalma szerint a problémát az jelenti, ha a digitális- vagy videojátékok használata egyre nagyobb elsőbbséget élvez az élet másfajta szükségleteivel, például az alvással szemben.
A kutatók egy része nem ért egyet a döntéssel - a további részletekért irány a HWSW!
Szóval nálam is voltak gigszerek, de összességében azt tudom mondani, hogy túl sokat nem játszom, sok játékot nem toltam ki, és úgymond egészséges módon tudok játszani.
De, tavalyi cikket olvastam, hogy Európában a magyarok élvonalban jártak a közösségi oldalas mérésekben, úgyhogy akik itt a kommentekben ezt hozzák fel, azoknak teljesen igazuk van, és szerintem sokkal nagyobb réteget is érint mint a játékfüggőség, nem értem miért nem foglalkoznak ezzel jobban.
V miért vannak helyek ahol imádják a videojátékozást mind a mai napig úgy feltüntetni h 1. Aki csinálja az mentális gongokkal küzd (finoman szólva) 2. Csak az 5-14 évesek játszanak ilyet.
Há nöljél már fel ! Szánalmas.
Egyébként csak zárójelbe, nagyjából általános jelenség lett, h az emberek kb 50%-a rendszeresen a közösségi médián log (Insta, Face, Twitter...) ja persze az nem mentális betegség. Több ismerősöm van aki 15-20 p-re nem tudja eltenni a telefonját. Ehhez képest én csak itthon játszom napi 1-2 órát.
Na akkor most ki is a beteg ? (Költői volt.)
Az nem baj ha az ember szeret játszani, én is szeretek, az sem baj, ha vannak egyes időszakok, amikor beülünk több órára, én is játszottam már hosszabb órákon át, de amikor valaki megtehetné, hogy az élet szép dolgaival foglalkozzon, és ehelyett állandóra bezárkózzon, és úgy játsszon, mintha ezen múlna az élete, az számomra elkeserítő!
Valamint érdekelne, hogy honnan számítva függőség vagy csak hobbi valami? ;)
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.