A The Witcher-franchise több mint tíz éve van a piacon, és valószínűleg keveseknek kell bemutatni. 2007 óta trilógiává bővült az alapjáték, a Gwent önálló kártyajátékká vált, aztán jött a Netflix Vajákja, és újra fellángolt az egyébként sem sokat lankadó érdeklődés a játékok (meg persze a könyvek) iránt. A The Witcher 3 nemrég ünnepelte az ötödik évfordulóját, így a hír nem is jöhetett volna jobbkor: a franchise túl van az 50 milliomodik eladott példányon.
Ennek a gyönyörű számnak több mint felét a The Witcher 3: Wild Hunt szállította, a maga 28 millió értékesített kópiájával. A trilógia harmadik része óriásit kaszált tavaly (ami a második legerősebb éve volt 2015 után), részben a sorozat népszerűségének, részben a Nintendo Switchre kiadott változatnak köszönhetően.
Habár most minden szem a szeptemberre várható Cyberpunk 2077-re szegeződik, hiszen ez lesz a CD Projekt RED első komolyabb elkalandozása a franchise-tól, de a sikerekre való tekintettel valószínűleg a The Witcher világához is visszatérnek utána a lengyel fejlesztők.
Más nincs.
Mert benne van az a jelentése hogy "azért mert kevesen játszották ez nem szar játék, csak olyan célcsoportnak szól akiknek más az ízlése". Tehát pont hogy nem egy negatív felhang, hanem csak hogy eltér a mainstream-től.
Pl szerintem a Ps4 legjobb rpg-je a Tales of Berseria, valszeg rohadtul nincs rajta semmilyen listán de ez nem a minőségének szól hanem mert tényleg egy rétegnek készült.
Ez persze csak saját meglátás, én gyakran használom ezt a szót.
Egyébként a mai napig (wikipedia alapján) a wicser 3 a harmadik legtöbbet eladott játék PS4 konzolra 11 millióval. Az UC4 16M és a Marvel Spider-Man 13.2 van előtte, utána jön a Dad of War, Horizon és a Remastered of Us 10-10-10 millióval. A geraltharcfikázók által kurva jónak tartott harcrendszerű Bloodborne 2 millió és érdekességképp a Persona 5 3.2 millió példányban ment el ezen lista szerint.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.