A Marvel legendás képregénye idén nyáron újjászületik, az Első bosszúállót augusztus 4-től a hazai mozik is adják majd, előtte azonban itt van a játék, mely a Szabadság Őrzőjének legnagyobb csatáit eleveníti meg előttünk. A szövetséges seregek természetfeletti erővel rendelkező szuperkatonájaként fel kell vennünk a harcot a gonosszal, Vörös Koponya, és a rettegett HIDRA szervezet ezúttal is a listánk elejére került, de olyan ősellenségek is visszatértek, mint Madame Hydra, Wolfgang von Strucker, Iron Cross, vagy Arnim Zola. Nem lesz egy vasárnapi séta.
A Captain America: Super Soldierben a Kapitányt külső nézetből irányíthatjuk, maga a játék pedig rendkívül hangulatosan kezd. Két szövetséges katona éppen hősünket beszéli ki, mikor a HIDRA zsoldosai rájuk támadnak, az egyiket egy robotkar a nyakánál fogva rántja el, a másik pedig éppen, hogy meg tud menekülni. Rövid macska-egér harc veszi kezdetét, a menekülő zsákutcába kerül, már éppen feladná a harcot, amikor egy csillagos pajzs suhan el mellette, s teríti le az üldözőket. Amerika Kapitánya ismét jókor lépett közbe, megmentette egy ártatlan életet, innen pedig nincs megállás, egyenes út vezet a gonoszok fészkébe.
A harcrendszer három pillérre épül. Az első a pajzs, mellyel távoli ellenségeinket szedhetjük le, egyszerűen el kell hajítani, s a kis kiegészítő már teszi is a dolgát, berepeszt néhány koponyát, eltör egy-két gerincet, majd visszatér hozzánk, egyenesen a markunkba. A verekedés a második, hősünk puszta kézzel fegyverezi le a gonosz seregeit, egyszerre két-három ellenféllel is el tud bánni, míg a harmadik, s egyben leghasznosabb, a koncentrált támadás. Ezt használva a Kapitány egyetlen ütéssel végez szinte bárkivel, az akciót közvetlen közelről, lassítva nézhetjük végig, a hátránya viszont, hogy nem lehet folyamatosan használni, energiacsíkunknak töltődnie kell, hogy újra elő tudjuk hívni.
A mozifilm alapján készült szuperhős játékok általában ritka rosszul sikerülnek, a Captain America viszont egész fogyasztható darab, sőt, ezekben a megjelenésekben szegény nyári hetekben még ajánlhatjuk is kipróbálásra. A grafika nem nyújt egy eget rengető vizuális élményt, de nincsen baj vele, az összkép rendben van, a textúrák élesek, a színek élénkek, ráadásul megfelelő tévével játszható 3D-ben is, a hangok pedig szintén nem rosszak, a zene és a Chris Evans főszereplésével készült szinkron is hozza a tőle minimálisan elvárt, közepesnél nem jobb szintet.
A második világháborús atmoszféra nagyon hangulatos lett, és a helyszínek is jól sikerültek. Kalandjaink egy csőben zajlanak, de a nagyobb tereknek, és néhol elágazó, amúgy ugyanoda vezető útvonalaknak köszönhetően ez nem annyira zavaró. Az ügyességi részek viszont rettenetesek, a játék Perzsia Hercegét megszégyenítő mutatványokba kényszerít minket, az akrobatikus élmény viszont messze elmarad a példaképtől, hősünk magától csinál mindent, nekünk csak irányba kell őt állítani, és nyomogatni az A gombot, míg át nem ér az akadályokon. Lezuhanni nem lehet, ha a párkány szélére érünk, a Kapitány megtorpan, s gondolkozni se kell sokat, a játék sárgán kivilágít mindent, amire figyelnünk kell.
Sajnos az akció sincs annyira intenzív, és izgalmas, hogy örökre lekössön. A néhány főgonoszt leszámítva csak közkatonák ellen kell harcolnunk, van gyenge, közepes és erős ellenség, illetve minden pályán találkozhatunk néhány nehezen megölhető, nagyobb őrrel is, kiket csak a koncentrált támadások terítenek le, jó lesz tehát, ha spórolunk ezekkel. S a jó oldalt képviselve számítson mindenki arra, hogy a Kapitány se egy nagy mészáros, vért nem fogunk látni a játékban, a legyőzött ellenségeink ájultan esnek össze, de meg nem halnak, s ha netán ki is oltanánk valakinek az életét, az csak közvetve következhet be, robbanástól, vagy úgy, ha ellenségünk fegyverét az elsütés pillanatában a maga, vagy a társa ellen fordítjuk.
A Captain America: Super Soldier közepes játék lett. Nem csalódtunk benne, hiszen nem is voltak nagy elvárásaink, a játék jól ki tudja tölteni unalmas időnket, nagyjából öt szűk óra alatt végig is lehet játszani, de ennél több puskapor nincs benne. Azért, akinek tetszik a film, s kedveli a képregényeket is, mindenképpen tegyen vele egy próbát, elvégre nyári szünet van, ennyi belefér.
A náci seregek megállíthatatlanul nyomulnak előre, a háttérben sötét erők szövetkeznek, a remény a győzelemre, vagy arra, hogy egyáltalán véget ér ez az egész, régen szertefoszlott már. 1944-et írunk, és ezek a második világháború legszörnyűbb napjai.
bocsa
De van, csak vasárnap és nyár is van, akinek meg van esze az strandol, és aki strandolt az uszott, és ha uszott akkor meg kurvára elvan fáradva. Enyi meg szerintem belefér simán a GK szerkesztőinek.
Én pl az Ír-tengerparton voltam. De nek sokat fürödtek, me' nincs sok kedvem cápa kaki lenni. :)
Mondjuk egy film alapján készült játék csak nagyon kevés esetben ér annyit mint a film.De én mindenesetre inkább a filmre várok, mintsem, hogy játsszak ezzel :D
Engem már a szpájdör men, sem a betmen nem köt le igazán.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.