Minden napra egy E3 - 2005

  • Írta: fojesz
  • 2010. június 9.
  • Érdekesség
Link másolása
2005-ben már vészesen közeledett a generációváltás, az akkori E3-on a Sony bemutatta a PlayStation 3-at, a Nintendo a Revolutiont, a Microsoft az Xbox 360-at.
2005-ben már vészesen közeledett a generációváltás, az akkori E3-on a Sony bemutatta a PlayStation 3-at, a Nintendo a Revolutiont, a Microsoft az Xbox 360-at.

Persze mindez csak az előszele volt az igazi bemutatóknak, még a viszonylag régóta ismert PlayStation 3 sem volt játszható állapotban ekkor. A Sony rengeteg új címet jelentett be a bivalyerősnek vélt konzolra, de a játékok többségéről csak egy renderelt trailert tudott mutatni. Itt bukkant fel először a hírhedt "ingame, de mégsem" Killzone 2 előzetes, és a Final Fantasy VII valószínűleg soha el nem készülő remake-jének kedvcsinálója. A Sony utolsó Forma 1-es játéka is itt mutatkozott be, de az első PS3-címek között volt még a Heavenly Sword, a Resistance (akkor még i8), a Motorstorm, az új Warhawk és a Vision Gran Turismo is, amely később Gran Turismo HD néven jelent meg Japánban - ide nem jutott el, mi csak Prologue-ot kaptunk. A Sony egyébként tonnányi új címet - mint a Fifth Phantom Saga, a Ni-Oh, a Killing Days, az Eyedentify, az Eight Days vagy a The Getaway 3 - mutatott be még akkor, de sokuk elkallódott út közben: vagy törölték őket, vagy szüneteltetik a fejlesztésüket. A Sony akkor még a PlayStation 2-tulajdonosok számára is tartogatott egy hatalmas meglepetést, mégpedig az ICO fejlesztőinek új játékát, a Shadows of the Colossust.

Ugrás a galériához

A másik két konzolgyártó visszafogottabb bulit csapott akkor, noha mindketten elárulták, hogy új gépen dolgoznak. A Nintendo a Revolutiont, azaz a Wii mutatta be 2005-ben, és bár sokat nem lehetett még tudni róla (még azt sem, hogy mozgásérzékelős kontrollerrel érkezik!), az már gyakorlatilag biztosra vehető volt, hogy a The Legend of Zelda: Twilight Princess meg fog jelenni rá. A japánok a Geist és a Mario Baseball bejelentés mellett a GameBoy Micro bemutatójával is borzolták a kedélyeket, noha a DS már régen kapható volt. A Microsoft sem eresztette bő lére az Xbox 360 bejelentését, mindenki azt várta, hogy amit az első dobozzal nem, azt az újjal véghezviszi a redmondi cég és borsot tör a japánok orra alá. Két nyitójátékot - a Kameót és a Perfect Dark Zerót - a Rare fejlesztett nekik, illetve ekkor jelentették be, hogy a Remedy új játéka, az Alan Wake is tiszteletét teszi majd a gépen - igen, az a játék, amelyik pár hete jelent meg.

Játékfolytatásokból jutott bőven 2005-re is, a 2K Games bejelentette a The Elder Scrolls IV: Obliviont, a Civilization negyedik részét, a Top Spin 2-t, a Serious Sam és a Vietcong folytatását. Csináltak egy izgalmasnak tűnő akció-kalandjátékot Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth címmel, emellett a Human Head Studios közreműködésével elővették a 3D Realms Prey nevű projektjét, és be is fejezték azt. Az Activision továbbra is öntötte magából a Tony Hawk-játékokat és a képregényadaptációkat, de a közönséget a Call of Duty 2 (konzolokra Big Red One alcímmel jelent meg egy hasonló játék) és a Quake IV tudta csak meggyőzni. Ígéretes alkotásnak tűnt az új, Quake-univerzumban játszódó Enemy Territory és Peter Molyneux The Movies nevű projektje is.



Az Atari a zseniális Fahrenheitet mutatta be, leleplezték a Test Drive Unlimitedet, és nem különösebben sikerült rosszul a Matrix: The Path of Neo és a Marc Ecko's Getting Up sem. A Capcom akkor még csak PlayStation 3-ra (jóhogy) mutatta be a Devil May Cry negyedik részét, a leendő Xbox 360-tulajoknak a Dead Risinggal akartak kedveskedni. A német cdv-ről most külön megemlékezünk, mert amellett, hogy bemutatták a Blitzkrieg 2-t, kiállították a magyar fejlesztésű War Front: Turning Pointot is. A Codemasters egyik legérdekesebb projektje a The Lord of the Rings Online volt, sokan a World of Warcraft trónfosztását remélték tőle, ami persze nem jött össze neki, pedig nem rossz a játék, ráadásul ősztől ingyenes lesz. A Kódmesterek bemutatták az Operation Flashpoint 2 egy korai verzióját is (aminek köze sem volt a ma kapható játékhoz), de az új részt már nem az eredeti csapat fejlesztette, Bohemian ugyanis az Armed Assaultot hegesztette akkor.

Az Eidos szintén készült egy magyar projekttel, nevezetesen a Battlestations: Midway-jel, kár hogy a idővel felvásárolt srácokat később lapátra tették. Bemutatták még a Total Overdose-t, először játszhattunk az első Just Cause-zal, és az újgenerációs éra felé tartott a Tomb Raider: Legend és a Hitman: Blood Money is. A Commandos: Strike Force egy esetlen próbálkozás volt az egykor kiváló második világháborús sorozat feltámasztására, de az FPS-formula nem jött be a játékosoknak. Az Electronic Arts bemutatta a szokásos sportjátékos felhozatalát, ám az új címek között már szerepeltek az első újgenerációs címek is, mint például a FIFA 06 és a Fight Night Round 3 PlayStation 3-as átirata. 2005-ben mutatkozott be a Criterion új Burnout-játéka, a Revenge, emellett egy FPS-t is, a Blacket is bejelentették a srácok. A Battlefield 2 megkapta a maga konzolos változatát a Modern Combat képében, bemutatkozott a Need for Speed: Most Wanted, a Keresztapa játékváltozata, a Medal of Honor: European Assault és Will Wright új projektje, a Spore.



A Funcom az Age of Conant, a Majesco az Advent Risingot, a Jowood pedig a Gothic szörnyen sikerült harmadik részét mutatta be. Az NCsoft a Tabula Rasával és a City of Villains-szel rukkolt elő, míg a Sierra az azóta teljesen átalakított Timeshifttel és az év harmadik nagyobb projektjével, a Joint Task Force-szal készült az expóra. A Webzen a valószínűleg soha meg nem jelenő Huxley-t mutogatta már akkor is, míg a THQ legérdekesebb projektje a Saints Row nevű GTA-klón volt, igaz, a Destroy All Humans!-t is szerettük.

A Konami a Metal Gear Solid 3 bővített változatát, a Subsistence-t jelentette be, továbbá bemutatták az új Castlevaniát, a Curse of Darknesst is. A japán vonalon maradva muszáj megjegyeznünk, hogy a Namco már akkor bejelentette a Tekken hatodik részét (az sem régen jelent meg), illetve PlayStation 3-ra készítették még a Mobile Suit Gundam: Crossfire-t. A kurrens generáció játékosainak a Soul Calibur harmadik részével készültek. A Tecmo a Ninja Gaiden: Blacket és a Fatal Frame harmadik részét jelentette be, illetve Xbox 360-ra bemutatták a Dead or Alive 4-et.

Ugrás a galériához

A Midway az akkor még Unreal Tournament 2006 néven futott harmadik UT-t mutogatta bőszen, de 2005-ben leplezték le a Mortal Kombat: Shaolin Monks-ot, a Suffering folytatását és az amerikai focis Blitzet ia. A Vivendi továbbra is a F.E.A.R.-t sztárolta, kiállította a Starcraft: Ghostot, de kiemelt bizalmat szavazott a Radical Entertainmentnek is, akik az új Hulk-játékot és a Scarface-t hozták magukkal. A Ubisoft bejelentette a Blazing Angels nevű repülős játékot, bemutatta a Heroes of Might & Magic V-öt, az új Brothers in Armsot, a Far Cry konzolos változatát, a kiválóan sikerült King Kongot és az újgenerációs Prince of Persia sorozat befejező részét.

2006-ban pedig ténylegesen átléptünk a hetedik generációba.
12.
12.
Dethklok
#9: Nekem is Egyszerűen MEGUNHATATLAN!Volt hogy leültem elé délután 2-kor és mire észbe kaptam már volt este 11 :D
11.
11.
Macifasz
#10: Én igen is félős vagyok, anno az Ördögüző és A Kör után napokig nem tudtam aludni, de a F.E.A.R. olyan olcsó és ezerszer látott elemekkel ijesztget, hogy inkább ásítoztam rajta. De lehet, csak én vagyok így vele.
10.
10.
pjoco
Eleve ha nem vagy ráhangolódva vagy nem is vagy félős, akkor mit vársz egy játéktól? FEAR horror játékként megállta a helyét mert szerintem ijesztő volt nagyon! Életemben nem játszottam annál félelmeteseb játékkal!

Jah de egyet mégis tudok: Condemned: Criminal Origins
9.
9.
Doc.
6:igy igaz,nekem is mai napig a kedvenc játékaim között van
8.
8.
X360_FaNbOy
Jó év volt ez bizony...
7.
7.
zaz
Azért az MS mutatott egy működő boxot!
6.
6.
Dethklok
The Elder Scrolls IV: Oblivion szerintem az egyik legjobb játék,rengeteget toltam vele,és hihetetlenül jó mai napig is :D
4.
4.
megalonagyix
F.EA.R., UT3, Call of Duty 2, Quake 4, Fahrenheit - mind AAA termék.
3.
3.
xXgoronikahunXx
Emlékszem arra a jó kis Hulk játékra. Nekem nagyon bejött
2.
2.
Macifasz
#1: Élvezetes? Én szarrá untam magam rajta, és a félelem helyett is inkább jókat nevettem. Az Ördögüző és A Kör óta nem tudok félni a kislányos démonoktól illetve szellemektől.:-)
1.
1.
Ra1D3n
2005 nagyszerű év volt, és nem véletlenül volt a F.E.A.R. sztárolva. Szerintem minden idők egyik legélvezetesebb FPS-e sült ki belőle. Az más kérdés, hogy a 2. rész szerintem ebben a tekintetben potenciálvesztett lett, és annyira nem nyerte már el a tetszésemet. Kár érte. És, ha jól emlékszem, 2006 szintén über év volt. Nem ekkor jelentették be véletlenül a Metal Gear Solid 4-et?
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...