Bizonyos országokban már novemberben elrajtol a Google Stadia, így nem csoda, hogy egyre több részlet derül ki a szolgáltatásról.
Ahogy arról beszámoltunk, az idei évtől csak a havi 10 dollárt kóstáló Stadia Pro-előfizetéssel használhatjuk a rendszert, ez azonban csak néhány játékot tesz elérhetővé (köztük a Destiny 2-t), a maradék címért külön fizetnünk kell. (Jövőre ugyan egy ingyenes része is lesz a szolgáltatásnak, ezzel viszont csak 1080p-ben játszhatunk, és le kell mondanunk a játékcsomagról is.)
Kezdetben olyan címek lesznek elérhetőek a Stadia kínálatában az említett Destiny 2 mellett, mint a DOOM Eternal, a Wolfenstein: Youngblood, a Baldur's Gate III, a Final Fantasy XV, a Rage 2, a Football Manager 2020, a Borderlands 3, az Assassin's Creed: Odyssey, a Ghost Recon: Breakpoint és a Mortal Kombat 11. Meg persze a Gylt, amely egy Stadia-exkluzív.
Az eddig nem volt világos, hogy a játékvásárlás a Stadia esetében mit jelent: egy előfizetéses streamingszolgáltatásnál valóban teljesen áron kell megvennünk a játékokat, vagy kapunk esetleg valami kedvezményt? Nos, a választ Phil Harrison, a Stadia fejese válaszolta meg egy brit sajtóeseményen. Az Eurogamer jelentése szerint a Google-nél épp annyiba fognak kerülni a játékok, mint mondjuk PS4-en vagy Xbox One-on, az árakat pedig ezúttal is a kiadók és fejlesztők szabják meg.
Igen, a Stadiáért fizetni kell, hogy 4K-ban játszhass a játékaiddal, és igen, a megvásárolt játék abban az értelemben már nem is a tiéd, hogy nem viheted haza lemezen, és még csak le sem töltheted a gépedre. Harrison szerint az indokolja az azonos árat, és az jelenti az értéket, hogy a Stadiával bárhol játszhatóak lesznek a játékaink, ráadásul azok "elméletileg" a lehető legjobb minőségben lesznek elérhetőek a Google szerverein keresztül.
Harrison azt is hozzátette, átalakulóban van a játékipar, egyre távolodunk a klasszikus modelltől, amely azon alapult, hogy a játékokat birtokoljuk. Azzal is tisztában vannak ugyanakkor, hogy még nem mindenki készült fel a váltásra, ezért a Stadia üzleti modellje jelen pillanatban arról szól, hogy biztosítják a választási lehetőséget a játékosoknak, akik úgy és abba a játékba ugranak bele, amelyikbe szeretnének, mindezt pedig úgy, hogy nem fizetnek vaskos összegeket a hardverért.
"Az európaiakat nem érdekli a Google Stadia. Az emberek 15%-át érdekli a streaming."
"Számszerűsítve az aktív játékosoknak csupán 15%-a érdeklődik valamelyest az új technológia iránt, míg csak 3% vallotta azt, hogy komolyabban foglalkoztatja a dolog. " De ez a jövő mi :D
Mindent ők adnak, neked nem kell erőmű otthonra.
De mindent ők szabnak meg.
Lesz ingyenes rész is de akkor csak 1080p lesz?
Tehát fizessek olyan csomagra elő ami a 4K-t is tartalmazza?
Ez ám a kizsigerelés.
És lesz vevő rá.
Maradok a konzol+lemezes játék klasszikus megoldásánál.
"Harrison szerint az indokolja az azonos árat, és az jelenti az értéket, hogy a Stadiával bárhol játszhatóak lesznek a játékaink" fú te...
ennél nem olyan érzésem van mint a vr-nál, hogy hagyni kell fejlődni, hanem hogy hagyni kell a fenébe még kb 10 évig az egész projektet. Nagy gazdag országokban lehet alternatíva, de ott meg megvehetik nyugodtan a legjobb gépet meg a konzolt
:D
Én egyébként nem vagyok ellene az előfizetéses modellnek.
Avagy csomagoljuk be a szart és fújjuk le dezodorral...
Közben nyugaton csináltak felmérést és az gamerek 13%-át érdekli a dolog, a többiek a halálát kívánják... De nem csak a stadiának, minden ( !!! ) streaming megoldásnak... Hát ez van!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.