Az elmúlt napokban egyre több fejlesztőstúdió, játékkiadó és e-sport szövetség döntött úgy, hogy tettlegesen is kiáll Ukrajna megszállói ellen. Ehhez a sorhoz csatlakozott a lengyel CD Projekt is, akik egy nyílt közleményben bejelentették, hogy azonnali hatállyal beszüntetik a videojátékok árusítását Oroszország és Fehéroroszország területein - ez egyaránt vonatkozik a digitális és a dobozos játékokra. Érdemes kiemelni, hogy ez a lépés nem csupán lengyelek a saját fejlesztéseikre vonatkozik, a vállalat ugyanis a GOG platformján megvásárló összes játék forgalmazását megszünteti az említett országokban.
"Tudjuk jól, hogy Oroszország és Fehéroroszország játékosainak semmi köze nincs Ukrajna megszállásához, de mégis őket érinti majd a döntésünk. Ezzel a lépéssel azonban az a célunk, hogy még jobban felhívjuk a nemzetközi közösség tagjait arra, hogy mi történik éppen Európa szívében. A hazájukért küzdő testvéreinknek pedig azt üzenjük, maradjatok erősek!" - üzente a CD Projekt csapata.
A Sony is kiáll Ukrajna mellett
A maga módján a Sony Interactive Entertainment is beszállt a háborúval kapcsolatos párbeszédbe. Habár ma jelent meg globálisan a Gran Turismo 7, a versenyjáték nem vált elérhetővé Oroszországban és Fehéroroszországban. A Sony egyelőre nem nyilatkozott a helyzettel kapcsolatban, a GamesIndustry.biz forrásai szerint azonban a vállalat tegnap éjjel döntött arról, hogy visszatartják a megjelenést.
Nem normális ez se.
A játékoknak van szerepük abban, hogy a fiatalok hogyan gondolkodnak bizonyos dolgokkal kapcsolatban. Sokkal inkább a tartalmat kellene vizsgálni, nem letiltani róla őket. Az utóbbi években elhalmozta a hulladék amúgy is a játékipart, azzal is kezdeni kéne valamit.
Európának könnyebb pótolni azt a kieső 30%-ot, mint nekik a piacuk 70%-ának elvesztését. Ha felverik az árakat, azt ösztönzik hogy alternatívát keressen Európa, hiszen eddig sem azért onnan vettük mert csak ott van, hanem mert ott olcsó. Ha drágul és idővel nem vesszük meg tőlük, hamar felkopik az álluk.
Ráadásul ha Ázsia felé próbálnák eladni, ott már nem ők diktálnák az árakat, hiszen nem lenne más választásuk az Oroszoknak mint oda eladni, vagy rajtuk marad.
hányadék képmutatás miközben a szankciókat nyomó országok ezerszám gyilkolnak szíriában, jemenben, afganisztánban, szomáliában stb.
a felvilágosult politikusok könnyes szemmel prédikálnak az embertelen támadásokról majd aláírják az esti dróncsapásokra a parancsot
Ha a saját bőrükön érzik ezt, sokkal kevésbé fogják támogatni mind a háborút, mind a jelenlegi vezetést. Putyin is a hajára kenheti a háborúját, ha közben a háttérország támogatását elveszti, és meggyengül.
Szerintem kimaradt egy “nem” a mondatból :)
Alja bulvár kategória.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.