Sziszifuszi munkának tűnhet a többjátékos játékokat mételyező csalók kizárása a meccsekből, és nem is véletlenül: egy ilyen feladat rettentő erőforrásokat igényel, amivel ezek a stúdiók egyszerűen nem rendelkeznek. Talán épp ezért egy másik megközelítést alkalmaznak mostanában, ami valamilyen szinten megoldást jelenthet.
A héten már beszámoltunk, hogy hosszú pereskedés után a Bungie pert nyert a Destiny 2-höz csalásokat készítő és azokat pénzért forgalmazó Phoenix Digitallal szemben. Az ott megállapított kicsivel több mint 60.000 dollár inkább jelzés értékű, semmint valódi pénzbeli enyhítése a csalók okozta károknak. Az Activision viszont úgy látszik, hogy szintet lépett ezen a téren.
Még 2022-ben perelték be többek között a EngineOwning oldalt és alapítóit, a legutóbbi, május 20-i meghallgatás után pedig ítélet is született. A két vádlott nemcsak több mint 14 millió dolláros kártérítést kell, hogy fizessen az Activionnek (plusz közel 300 dollár ügyvédi díjat is), hanem át kell adniuk az oldalukat is, amelyen több Call of Duty-játékhoz is forgalmaztak olyan csalásokat, mint az aimbot vagy a falakon való átlátás.
Természetesen, bár ez az összeg nagy, nem kárpótolja azokat a játékosokat, akiknek szórakozását csalók teszik tönkre, viszont ez az ítélet is betudható egyfajta jelzésnek: ha a kiadók és fejlesztők nem is tudnak eredményesen fellépni a csalókkal szemben, a csalások készítői és forgalmazói ellen igen – és már két precedens is van erre.
Helyeslem a döntést.Büntessék meg,és zárják be az összes ilyen oldalt.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.