Hatalmas kamuba futott bele a játéksajtó, vagy legalábbis valamilyen kezdeti tárgyalást sikerült már megint kész tényként közölni, lényegtelen: sem a Sony, sem pedig az OnLive vagy a Gaikai nem adta jelét annak, hogy megállapodást kötöttek volna egymással, felvásárlásról pedig pláne nincs szó. Sebaj, bejelentéssel azért mindkét cloud gaming szolgáltató készült, hamarosan az okostévék tulajdonosai is élvezhetik a legújabb játékokat - mindezt úgy, hogy nincs szükségük izmos PC-re vagy konzolra.
A Gaikai a Samsunggal üzletel, a dél-koreai gyártó internetre csatlakozó Smart TV-inek birtokosai számos játékot streamelhetnek a rendszeren keresztül. A szolgáltatás a 7000-es és az annál újabb szériákra lesz elérhető, de a Gaikai szerint a korábbi sorozatokon is futhatna a rendszer, a technológia megengedi. David Perry vezérigazgató a korábbi pletykák reagálva azt is megerősítette: az összes konzolgyártóval tárgyaltak egy hasonló üzletről, s bár a mellékelt ábra nem azt mutatja, hogy jó úton mentek a dolgok, Perry szerint előbb-utóbb mindenkinek be kell látnia, hogy ez a jövő.
Az OnLive is megtalálta a maga tévégyártóját az LG személyében, a felállás hasonló - itt a G2-es sorozattól kezdve válik elérhetővé a szolgáltatás. Az OnLive szokás szerint ingyenes kipróbálási lehetőséget biztosít a legtöbb játékához, a közösségi funkciók szintén elérhetők - ha megtetszik egy anyag, előfizethetsz rá. Az OnLive ezzel együtt még ma megújul: a menürendszer egyszerűsödik, egyetlen kattintással is hozzáférhetünk a játékokhoz, és a spectator mód is finomodik. Hamarosan olyan játékokkal bővül a szolgáltatás, mint az Aliens: Colonial Marines, a Darksiders II, a Hitman: Absolution és a South Park: The Stick of Truth.
Havi 5000 pénzt szerintem sokan fizetnének, hogy játszhassanak kb. amivel akarnak, mint 15k-t csak egy játékért.
nagy jövője van ennek, csak mindenki ódzkodik tőle mert félti a vállalkozását - teljesen érthető módon természetesen.
Tényleg ez a jövő. Pont egy hete próbáltam ki Splinter Celllel hogy milyen.
(ugyan azt a küldetést játszottam le gépen, gaikain és onliveon)
-Gaikai-val a böngésződben játszol egy java alkalmazás segítségével, teljesen kényelmes. Európában van szerverük, nekem fullHD monitoron akadás nélkül ment és nem volt pixeles, teljesen olyan volt mint ha a gépemen játszanék.
-OnLive régebben még akadt de azóta gondolom Európába is telepítettek szervert mert most egyszer akadt be fél óra alatt. Minőség ugyan úgy jó.
(15 megabites nettel néztem az = kb 1.8 megabyte/sec)
Az árak meg tényleg magukért beszélnek Gaikai nem nyújt ilyen szolgáltatást nála csak demókat lehet kipróbálni, de OnLive árai mindent visznek habár az egyszeri játék kölcsönzés drága látszik hogy azt szeretnék hogy havi díjat fizess, de az a pár ezer forint (10 $) bőven megéri a 200+ játékhoz való hozzáférést ha még nagy részükkel nem is fogsz játszani.
És persze meg sokat kell fejlődniük de biztos hogy ez lesz a jövő, mert amikor már üvegszálas neted lesz akkor nem lesz nagyobb a lagg mintha simán játszanál neten és nincs ez olyan messze, akkor az a kényelmi funkció hogy megnyitod a böngésződ és játszol azért az legyőzhetetlen. Ezt a nagy játék gyártók is be fogják előbb utóbb látni és casual után a hardcore játékok is mennek majd a felhőbe
Oké, egyelőre kézzel lábbal tiltakoznak az MS-nél, de ide mutat a jövő és hülyék ha nem készít fel a következő gen-t erre. Ha már meg van a vasam akkor mi értelme? Ahogy már írtam: demo játékok, xbla játékok azonnali futtatása. Rengeteg közösségi játékot lehetne indítani (sima társasjátékok, vagy bármilyen casual cucc). A szolgáltatáson keresztül közvetlenül tőlük is megveheted majd a játékot, így többet kaszálhat (ha akarod letöltheted a box vinyójára és nem lenne muszáj megvenned kiskereskedőtől a dvd-t), stb stb...Szerintem sok előnye lenne neki és pont hogy ezzel tudnák maguknál tartani a játékosokat. Mert így jóval többet tudnának nyújtani (és akkor a kinectről nem is beszéltünk). Pénztől se esnének el, mivel a játékok eladása a lényeg és az meg lenne így is, úgy is (max nem dvd-n kapja meg az illető, hanem letölthető formában, vagy havidíjas konstrukcióként). A következő gen még odébb van egy picit, de azt se egy évre tervezik, hanem minimum öt évre (szerintem többre), így abban kell belegondolni, hogy pl 2015 vagy akár 2018-be mi fog kelleni.
Sem PS, sem XBOX exkluzívok, ráadásul a multiplatform címeknek is csak kis részhalmaza érhető el.
És akkor a hardverek. Move és kinect nuku, és gondolom minden spéci kontrollernek is lőttek.
Remek egy meglévő platform (PS, XBOX, PC) kiegészítésének, de önállóan karcsú.
Szóval, szerintem kevesek fogják használni ebben a formában.
És ha így lesz, örülhetnek is a Gaikainál és az OnLive-nál, mert legalább ki tudják szolgálni az igényeket, és nem fog összedőlni a szerverparkjuk a terheléstől.
LG? a döntés és maga a gyártó is minősíthetetlen.
Samsung jobb ugyan de még mindig nem az igazi.
ha már tv akkor Panasonic [természetesen plazma]
A Nintendo nagyot léphetett volna előre, hogy ha beépít valami ilyesmit. Elvégre egy halom pici játékuk lesz amire bőven elég lenne a cloud is.
Ami aggaszt az inkább az, hogy mikor jutunk el oda, hogy (mondjuk a fentebb említett Sasmsung/LG) a gyártok elkezdenek exkluzív címeket készíttetni - mondjuk ez messze van még, de ha pl. 2020-ra ha telítődik a piac kell majd valamivel csalogatni a népet. Mert amíg ma legfeljebb több konzolt vesz az ember, addig több TV-t biztos nem fog venni, hogy mindennel játszhasson.
Nagyon várom mi lesz ezzel a cloudinggal, szorítok a dolognak!
Maximum szaggatas, maximum idegeskedes, minimum jatek...
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.