Nem a versenytársaktól, hanem az Amerikai Egyesült Államok elnökétől kaphatja fennállásának eddigi talán legnagyobb pofonját a kínai Huawei Technologies. A gyártó Donald Trump elnök múlt szerdán aláírt elnöki rendeletének értelmében rákerült az International Emergency Economicy Power Act (IEEPA) törvényben meghatározott úgynevezett Entity Listre, melyen azok az entitások (cégek, államok vagy akár magánszemélyek) szerepelnek, akik, illetve amelyek nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek az Egyesült Államokra nézve. A fenti törvény értelmében a listán szereplő entitások részére csak külön kormányzati engedéllyel szállítható amerikai technológia - beleértve a hardver mellett a szoftvert is. Az igazi bomba tegnap robbant, a törvény hatálya ugyanis nagyon úgy tűnik, kiterjed a Google-re is, mely számos, az Android operációs rendszerhez köthető, annak működését szervesen befolyásoló technológiát licencel a Huawei részére.
A múlt heti döntés értelmében így a Google a jövőben többek között semmilyen támogatást nem nyújt a Huawei számára az egyébként szabadon felhasználható Androidot illetően, illetve nem biztosít hozzáférést a licencköteles Google Play Services és Google Play Protect szolgáltatásokhoz - előbbi számtalan androidos applikáció (pl. YouTube, Gmail stb.) működésének elengedhetetlen kelléke, utóbbi pedig a Play Áruházból letöltött szoftverek biztonsági integritására ügyel. A szoftvercég ugyanakkor igyekezett lehűteni a forrongó kedélyeket, így Twitter-üzenetben közölte, hogy a már megvásárolt Huawei-készülékek tulajdonosai számára a két említett szolgáltatás a továbbiakban is elérhető lesz, mivel a rendelet hatálya nem visszamenőleges.
Érdekelnek a további részletek? Irány a HWSW!
Ahol a Huawei tényleg meg fogja szenvedni és erre megy ki a játék, hogy ki van zárva az infrastruktúrafejlesztésből.
Ami a célzott reklámokat illeti, az meg már a te sarad, hogy nyitva hagyod magad az ilyen dolgokra. Néhány egyszerű lépéssel elég jól lehet az ilyesmit blokkolni, néhány kevésbé kényelmessel pedig majdnem teljesen.
Ami meg a hadsereg problémáját, Iphone vagy Android, én nem engednék be telefont gyári rommal. Minimum Lineage OS vagy külön nekik kifejlesztett változat. Az Android open source, nem hiszem, hogy földhöz vágná őket ráállítani pár tucat fejlesztőt és kigyomlálni belőle a felesleget.
+Az mi, hogy megnézem egy bútoráruház kínálatát PC-n, majd másnap reggel facebook-on bútorreklámokat kapok?
Vagy étteremben töltött ebéd után a gmail kliensben étterem reklámok virítanak?
Na és az, hogy megfelelő szoftverekkel még a 2-vel ezelőtti telefonommal tett utazásokat is vissza lehet nézni?
Btw. 2 hónappal ezelőtt az amerikai hadseregben betiltották az iphone-ok használatát szolgálat közben mivel egy központi szerverre töltötte fel a mozgásaikat és azt ismeretlenek feltörték, így hozzájutottak az őrjáratozási útvonalakhoz...
https://www.pcmag.com/news/364262/does-your-motherboard-have-a-secret-chinese-spy-chip
És még ez sem az első eset. Rohadtul nem éri meg megbízni Kínában sem magán, sem nemzetbiztonsági szinten. Ára van annak a húszad annyiba kerülő hardvernek.
Husseinnek meg tömegpusztító fegyvere volt... oh, wait!
Ipari területen szinte teljesen lenyomta a versenytársait, még nagyobbra nőtt, mint anno a ZTE, ráadásul elkezdett kitelepülni Afrikába, hogy a droidmunkát a bolygó legolcsóbb munkaerejével oldja meg.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.