A legtöbben a Steamre úgy tekintenek, mint a PC-s játékterjesztés forradalmasítójára, és ezzel együtt a digitális forgalmazás megalapozójára. Ezen felül a PC-s játékok megmentőjeként is szeretnek rá hivatkozni, hisz volt idő, amikor a nagy kiadók csak a kalózkodást látták a platformmal kapcsolatban. A Valve viszont bebizonyította, hogy a kalózkodás nem pénz, hanem hozzáférés kérdése.
Ugyanakkor nem minden országban látják a platformot fényes páncélú megmentőnek. Vietnámban a helyi játékfejlesztők elkezdtek panaszkodni, hogy amíg számukra kötelező egy rendkívül bonyolult és hosszadalmas állami jóváhagyás, addig a Steamen megjelenő játékokra nem vonatkozik az állami bürokrácia és ellenőrzés. Hivatalos állami döntés ugyan még nem született, viszont a Steam weboldala és maga a PC-s kliens sem elérhető már az országban.
A tiltást a helyi internetszolgáltatók vetették ki, tehát még nem beszélhetünk állami szintű banról, bár ez a helyi játékosok szempontjából így is, úgy is frusztráló, hisz már nem férhetnek hozzá a könyvtárukhoz. A Steam Fórumon tették közzé az ügy rövid összefoglalóját, illetve egymást támogatva igyekeznek valamilyen alternatívát keresni, mint például a DNS megváltoztatása. Nem a Valve áruháza az első, amit betiltanak az országban, többek között az ArtStudio sem elérhető Vietnámban.
Mondjuk egy NAS-rol.
Van a játékosoknak is egy olyan rétege aki megveszi eredetiben a játékot mert dolgoztak vele és ott van a könyvtárában.
De mivel idegbajt kap a Launcher-ektöl ezért a kalóz verziót tolja.
Mer ahhoz nem kell se egy Steam, se egy Origin, se egy Ubisoft uplay...stb.
Tehát ezzel nem értek el semmit sem. A Csoró magyar kormány is betiltotta az Elf Bar-t. Szlovák importból annyit vesz mindenki amennyit csak akar. Na bumm.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.