Újabb játékmeneti felvételeket zsákmányoltunk az Assassin's Creed harmadik részéből, melyben Connor barátunk Boston utcáin öldösi a vöröskabátos gazfickókat. A város piacán hemzseg az élet - nincs is jobb hely egy tisztességes vadászatra. Ősszel itt aratás lesz.
Connor elfoglalt ember, nem elég, hogy vérbeli ellenségeire vadászik, még a folyton kötözködő angol kutyákat is le kell terítenie. A civil lakosság védelmére kel - megmenti őket a nyilvános megszégyenítéstől. Azért nem mind arany ami fénylik: a grafika nem mindig hozza azt a színvonalat, amiről a médiaanyagok tanúskodnak. Igaz, ez még korántsem a végleges verzió. A játékmenet ismerős aspektusai sem a reformokról árulkodnak. Ettől függetlenül az Assassin's Creed III kihagyhatatlan darab lesz.
Nem tudom, ismeritek-e a tesztet youtube-on, amikor emberek körbe passzolgatják a labdát, és miközben számoljuk, besétál a képbe egy gorillának öltözött ember, integet, és továbbáll, mindezt úgy hogy mi nem vesszük észre, mert a passzok számolására figyelünk. És minél jobban figyelünk, annál kevésbé vesszük észre.
Vagy az első rész trailerében, amikor Altair eltűnik a szerzetesek között, ha nagyon figyel az ember, és tudja, hova nézzen, láthatja, hogy hol van, de valószínűleg elsőre nem tűnik fel, csak újranézésnél.
Ez egy létező jelenség, az agyunk modellalkotó képességével van összefüggésben. Ami nincs a figyelem középpontjában, arra az emlékezet alapján helyez egy modellt, és ha jórészt megegyezik, akkor nem tűnnek fel a különbségek. Ezt használják ki az AC főhősei is. Kergetik az őrök, s mikor szem elől tévesztik, leül egy társaságba közvetlenül az őrök orra előtt. A gondolkodás ösztönösen elveti annak a lehetőségét, hogy a keresett személy ilyen nyilvánvaló helyen próbálna elrejtőzni, ezért másik modellt használ. persze gondosabb kutatás után feltűnhet, de néhány másodpercet lehet vele nyerni, ami elég lehet a felszívódáshoz.
Nem azt mondom, hogy teljesen úgy működik, mint a játékban, de van neki valóságos alapja.
Az előző részekben meg azért kellett az eagle vision, mert a célpontjaink rohadtul ugyanúgy öltöztek, mint az összes többi járókelő, de nézz már rá Ezio-ra. :D
Vagy azért valakinek még élvezetesebb lenne. Bár akkor már lassan el vesztené azt a jelentőségét mint egy játék. :)
Másrészt ezekben az időkben nem volt még olyan szintű tömegtájékoztatás, mint napjainkban. Az éppen keresett személyeket nagyjából hallomásból való leírás alapján azonosíthatták csak, nem tartottak eléjük egy fényképet, hogy tudhassák, pontosan kit is keressenek. A ruházat pedig sokkal kevésbé számít, mint azt az ember elsőre gondolná. Sokkal fontosabb a figyelemirányítás, mint a bűvészeknél, akik az orrunk előtt csinálják a trükköket, csak elérik, hogy másfelé nézz.
Harmadrészt ez játék, nem szimuláció. Az elnagyolások azért kellenek, hogy fontosabb dolgokra tudjon koncentrálni a történet. Ha mindent részletesen és élethűen kidolgoznának, nagyon unalmas lenne a játék.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.