HWSW: Elbukott a franciák orwelli kalóztörvénye

  • Írta: Daks
  • 2009. április 10.
  • Hír
Link másolása
Váratlanul elbukott az a kalózkodás elleni francia törvény, mely drákói szigorral csapott volna le a jogvédett tartalmakat letöltő felhasználókra - írja a HWSW.
Váratlanul elbukott az a kalózkodás elleni francia törvény, mely drákói szigorral csapott volna le a jogvédett tartalmakat letöltő felhasználókra - írja a HWSW.

A "Création et Internet" (Alkotás és Internet) néven ismert törvény, mely a szórakoztatóipari lobbi hatására múlt héten átment a felsőház rostáján, gyakorlatilag egy automatizált büntetési rendszert vezetett volna be annak érdekében, hogy meggátolja a jogvédett anyagok illegális letöltését vagy fájlcserélőkön keresztüli megosztását. Az elképzelés szerint ha valakit rajtakapnak, először a szolgáltató e-mailben figyelmezteti, aztán ajánlott levélben, ha ezután se függeszti fel a letöltéseket, akkor egyszerűen lekapcsolják a hálózatról, mégpedig akár hosszú hónapokra. Egy központi feketelistán is nyilvántartanák az elkövetőket, hogy máshonnan se tudjanak saját hozzáféréshez jutni. A törvényjavaslatot múlt héten szavazták meg a francia parlament felsőházában, ezzel gyakorlatilag mindenki elkönyvelte annak jogerőre emelkedését, most azonban szinte tökéletes érdektelenség közepette elbukott a francia Nemzetgyűlés előtt, mely az utolsó akadály volt.

A kalózokat felakasztják, ugye?
Irány a HWSW!
17.
17.
edelweiss
Szerintem az sem tisztességes, hogy mi fizetjük a játékot és a gépet, konzolt is...



Valamelyiknek ingyen kellene lennie.

Tegyük fel ingyen kapnál xbox-ot, akkor a box eredeti árát szívesebben beleölnéd játékokba... Az pedig nem egy játék.



Ha nem lennének így elkényeztetve az emberek (azaz mi) az ingyenes hozzáférésekkel, akkor nem lett volna gond.

Amit nem ismersz az nem is hiányzik... de ha már itt járunk minden embernek egyforma fizetést kellene kapni ugyanannyi munkáért, az lenne az ideális, akkor úgy alakulnának az árak h mindenkinek jó lenne, csak sajnos ez sem így van... Ezt már az egész emberiség b...ta el, nem a warezolók...
16.
16.
OldM4n
14, 15:

Akármit mondotok, főleg gazdasági jellegű a probléma. Ha egy PC game 400 Ft lenne (mondjuk az én pozíciómban német munkahelyet reálértéken (hembörger-számítással) átszámolva, akkor nem érné meg a strapát. Egyébként a G8, meg G20 tag németországban is valami 50% a lopott szoftverek aránya, úgyhogy szó sincs arról, hogy a hűdegazdag friccek minden f0st megvennének. Ez nem magyar sajátosság. Csak nálunk a nagyon nagy nyomor miatt sokkal látványosabb az arány, mint máshol. Már megbocsáss, én pl egy külföldi tulajdonú konzorcium informatikai középvezetője vagyok, nagyon nagyon jól keresek, de ha a gyerek azzal jönne, hogy vegyek neki 20.000-ért egy játékprogit, hát körberöhögném. A fizetésem harmada (120.000) csak a lakáshitelem, és nem palotám van. Csak anyámék nem tették a seggem alá. Nekem kell megkeresni az árát. A második harmad a gyerekek, lakásrezsi, a harmadik a kaja és a kocsi törlesztője, benzin, szórakozás, kis tartalékolás. Asszony gyesen (26.000), három gyerek, úgyhogy gyakorlatilag az én fizetésemből élünk. Igaz, én nem veszek teszkó gazdaságos kaját, erre kényes vagyok, és jó úgy vásárolni, hogy csak magyar kaját veszünk, én sokat költök erre, viszont nem költök alkoholra, cigire, drogra.. meg túlzottan játékprogramra sem.

Ahogy igen: demo, warez, végigjátszás, és ha úgy gondolom, hogy még elővenném, akkor irány a bolt, az első beszerzési hullám utáni áresésnél. Utoljára a Tomb Raidert vettem meg. Tíz bruttó alatt volt. Megérte. Megyek is, gyorsan végigtolom. :)
15.
15.
--=mgta=--
#14 "Ami meg tetszik nekik azt is kitolják warezosan de nem veszik meg." Érdekes lenne ha kijátszanák és utána vennék meg...Szerintem meg nem mentalitás itt a probléma. Mondjuk havi kereseted bruttoó108 000 ft (8 általános kell csak hozzá) és ebből ha sokat dolgoztál (azaz volt túlóra is, sok) akkor jobb esetben kézhez kapsz 98 000 ft. Na most ebből fizesd ki a rezsit, egyél igyál, járjál ruhában, stb...

Jó most persze lehet mondani hogy mi a fasznak nem érettségizett le. Azok sem keresnek sokkal többet. Arra sajna nem tudok példát mondani
14.
14.
Quent1n


13

dkjq: Kérdés, hogy mi a probléma valódi oka. ÉNSZERINTEM az emberek mentalitásában keresendő az ok, mert külföldön nem pénz egy játékot megvenni. Tartom, hogy ha féláron lenne minden akkor is warezolnák. Meg azt is megfigyeltem, hogy mennyire türelmetlenek az emberek. Én pl. nemrég vettem meg 2 ezer forintért a Battlefield 2142 -őt meg a kiegészítőjét, ennyit simán megért szvsz. De megvan a Crysis is az is 2 ropi volt. Csak ki kellett várni de addig meg volt ezer más játék és nem is foglalkoztatott a gondolat, hogy mikor lesz olcsóbb.



Ilukin: Sajnos az én környezetemben nem így van. Mindenki minden szart letölt amivel játszik 2 percet az ott van a gépén 2évig. Ami meg tetszik nekik azt is kitolják warezosan de nem veszik meg. Pénzt csak és kizárólag gépfejlesztésre költenek. Sokaknak meg se fordul a fejében, hogy lehetne eredetibe is venni, annyira torrentcentrikus a szemléletük.
13.
13.
5.

itt inkább tényleg az volna a kérdés, hogy mi biztosít nagyobb előrelépést az embereknek?

visszaszorítani és kordában tartani egy olyan dolgot, amely a rendszer része volt mindig is - ez eddig sem jött be úgy gondolom;

el kéne fogadni hogy ez egy megoldandó helyzet, és normálisabb módszerekkel kéne próbálkozni. nem küzdeni kell ellene, hanem megérteni a probléma valódi okát és azt kezelni ésszel.
11.
11.
OldM4n
Szegény szegény csigazabálók, csúnya-csúnya nemzetgyűlés, jól el kéne dádázni őket, hogy nem engedik szegény ártatlan franciASVA-t működgetni, gyűjtögetni. :) Egyébként egy kiskapu: Mobilinternet a nagymama, nagypapa, nagynéni, nagybácsi, nagyakárki nevére, és szarják össze magukat. (Egyébként meg a p2p protokollként szánalmas, 100MBit es vonalat képes taccsra vágni 100kbyte adatforgalmazás mellett. Én maradolk a jól bevált FTP-nél.)
10.
10.
HomoLudens
9# Max vissza jön a cserélgetős másoltatós időszak mint régen, a töltögetés előtt. Teljesen nem tudják megszüntetni az biztos.
9.
9.
demon68
szerintem pár éven belül összejön nekik, addig kell kiélvezni, hogy lehet töltögetni :)
8.
8.
N360
Szélmalomharc! Ha bejönne ez a törvény, a felhasználók kb. 80%-át kizárnák! És ez ugye nem éri meg....
7.
7.
kasy
Annyira azért még nem kell tartani. Már egy-két országban vontak vissza szigorító törvényt az internetes adatforgalom drasztikus csökkenése miatt.

Szerintem hamarabb találnak valami reális megoldást a legalizálásra mint a visszaszorításra. Ahogy olvastam már többen is gondolkodnak torrent rendszer alapú szolgáltatásokban.
6.
6.
Ilukin
#5 a 2-300ezres szupergépek minőségiek és játékra meg lehet kiadsz 11-2 ropit és lekötött vagy 2 órára...ami megéri azt meg úgyis megveszik eredetiben...
5.
5.
Quent1n
4

dkjq : Azt vedd figyelembe,hogy nem Magyarországról beszélünk most, a francia átlagember meg csak nem olyan szegény. Egyébként pedig csak azt kifogásolom, hogy részletre nem lehet kapni szoftvereket legalábbis nálunk nem. Az árakkal nincs semmi gond. Vedd figyelembe, hogy egy 3D Max -al vagy egy Photoshoppal mennyi pénzt keresni. Ehhez mérten egyáltalán nem olyan drágák. Munkaeszközök. Egy Windows OEM sem hiszem hogy drága 20ezerért. Max az Office ami tleg irreálisan sokba kerül. Én úgy látom, hogy valamilyen korlátozásra szükség van mert komoly mentalitásbeli problémák ütötték föl a fejüket. Egyre többen gondolják azt, hogy amit ingyen is elérhetnek miért fizessenek érte, és ez elég szomorú. Nem egy ismerősömtől hallom, hogy milyen csúcs szuper gépet vettek 200-300 ropiért de a játékokat meg minden progit warezolnak hozzá. Na ez a hozzáállás a problémás szerintem. Egyébként pedig továbbra is tartom, hogy nem a letöltőket kéne üldözni hanem akik letölthetővé teszik a cuccokat. Kb. mint a fémtolvajok esetében. Nem a tolvajt kell kergetni hanem a méhekben kéne szétnézni és szigorítani. Ami biztos, hogy ez a rendszer nem az igazi.
4.
4.
ha nem ennyibe kerülnének a szoftverek és egyéb szolgáltatások, akkor szerintem mindenki örömmel megvenné, nem kéne ilyen szarságokkal fenyegetni az embereket... többe kerül egy ilyen törvényt elfogadtatni, mint amennyibe árat csökkentetni kerülne.

persze nyilván nagy a lobbi a cégek részéről is, mennek a pénzek zsebbe, de ez már csak így megy.
3.
3.
HomoLudens
2#Mint a PS3 nál ? :)



Szerintem nem ez a jó megoldás erre a problémára nem figyelni meg büntetgetni meg rémisztgetni kéne.
2.
2.
felegyi
Teljesen kizártnak tartom hogy valaha is ilyen mértékben figyelnének minket! Ebből nem kis gebasz lenne, lazán visszaesne az internet szolgáltatok jövedelme... ha mégis lenne ilyen, azt a hackerek úgy megoldanák mint a flashelést a konzoloknál.
1.
1.
zod
Apró fellélegzés, de sajnos arra lehet számítani, hogy előbb-utóbb minden országban DRM vagy egyéb alapra helyezve szinte lehetetlenné válik a fájlcsere. Az Internet sem lesz szabad hozzáférésű, hanem bizonyos típusú előfizetésekkel bizonyos fajta forgalom lesz gyors, többi elérhetetlen. A mai teljesen szabad bitforgalom, ha marad ilyen, a legdrágább lesz. (Orwell elébb-utóbb úgyis beköszönt a neten is, de lehet, hogy úgy lesz megcsinálva, h még élvezni is fogjuk:)
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...