Andy McNab a SAS tagjaként vett részt az Öbölháborúban, itt is szerzett hírnevet magának, a szervezetet végül 1993-ban hagyta el. Azóta több regényt írt, a könyvei eddig összesen 30 millió példányban keltek el világszerte, ráadásul több hollywoodi film munkálataiban is közreműködött, mint katonai szakértő - legutóbb viszont egy videojátékkal, a Battlefield 3-mal volt elfoglalva.
Értékes tanácsai mellett Peter Grimsdale társaságában újabb regény írásába fogott, a Battlefield 3: The Russian a játék egyik játszható karakteréről, Dmitri Mayakovskyról szól, megjelenése pedig a gammához hasonlóan október 25-én várható. A könyvből nyilvánvalóan rengeteg háttérdekességet tudunk majd meg, elvégre egy másik szemszögből meséli majd el a Battlefield 3 történetét, de ezen kívül McNabnek más célja is van az alkotással.
Mint mondta, az, hogy egy játékból regény készül, nem nagy újdonság, ő viszont azt szeretné elérni, hogy az állandóan gép előtt ülő fiatalság olvasson is valamit. A mai tinédzserek műveltsége botrányos, McNab fantasztikusnak tartaná, ha a játékosok a Battlefield 3 hatására nekivágnának a könyvének is.
Olyan meg nincs, hogy valakinek semmilyen könyv nem tetszik ez lustaság. Valóban, minden témában van ma már könyv ott vannak pl. Tom Clancy könyvei én szeretem őket ha már ilyesmi téma.
DzsungelCsirke: Igen látjuk is a fiatal tehetséges focistáinkat is, hogy milyen elkeserítő színvonalon kommunikálnak sokszor. :( 21-22 éves futballista és csak makog meg öööö-zik, két értelmes mondatot nem tud elmondani, mert nem találja a szavakat, képtelen kifejezni magát. De ez más sportágak képviselőire is jellemző sokszor. Az olvasást nem lehet helyettesíteni.
Szerintem ott van a kutya elásva, hogy az oktatási rendszerünk elég merev ilyen téren és nem igazán képes megújulni, valamint nem támogatják megfelelően a gyerekek kibontakozását ilyen téren. Én is utáltam régen a kötelező olvasmányokat, viszont imádtam mikor én választhattam ki, hogy mit olvasok el, és szerencsére ezt igyekeztek is támogatni alsóbb osztályokban. Gimnáziumba viszont csak kötelezőek voltak, ami már alapból taszította az osztály 90%-át én pl. max 2-3 darabot olvastam végig, helyettük inkább a "tömörített" verziókat vettem elő a jegyért, aztán meg olvastam azokat amiket szerettem. Nem azt mondom, hogy nem kell gimnáziumba kötelező de igenis kell teret adni a szabadon választható dolgoknak.
Tyrker: Így mondjuk nem sokat ér a könyv. :S
Szerintem hozzászólásokból előbb meg fogok tanulni érvelni, mint bármilyen nagyra becsült könyvből. Márpedig az élet nagy része érvelésről fog szólni. Legalábbis annak, aki nem alul szeretne elhelyezkedni a társadalomban.
Azonkívül rengeteg fórumot olvasgatok különféle témákban, ami nem számít kézpénznek, hogy okosabb is leszek tőlük, de mégis érdekelnek és végigfutok az értelmes témákon, beleértve a hozzászólásokat is, amik lehetnek nagy hülyeségek is, de lehet néhányból tanulni is...
Jajj, de jo nekunk. Inkabb elolvasom ujra a fegyver-lexikonom s megudom szinte ugyanazt, mint amit a konyv nyujt majd valoszinuleg, anelkul, hogy el kelljen viselnem a varhatoan 101.-szer felhasznalt sablonsztorit. :)
Ne ilyenekkel akarjanak mar olvasasra kesztetni...
mindenesetre akár jó könyv lesz,akár nem,reklámnak ígyisugyis jó lesz
Bár az, hogy kevés a számomra érdekes könyv, ez 100% nem igaz csak te nem tudsz róluk, minden témában rengeteg van, és ha egy ilyen háborús mű érdekel, azokkal meg akár Dunát lehetne rekeszteni.
De ha csak játékok könyvkiterjesztései érdekelnek, (műfaj nélkül) akkor nem szóltam :).
Ezt a könyvet is szerintem csak azok fogják elolvasni akik évente ha egy könyvet elolvasnak, de BF3 könyv mekkora jó már :).
ResidentGabor: Ez igazából tény, bár egy BF3 könyvtől műveltebb senki nem nagyon lesz. :P Szókincset fejleszteni jó persze. :)
McNab-nak a mondanivalójában pedig van némi (elég sok) igazság!
"A mai tinédzserek műveltsége botrányos"
"
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.