Tavasszal röppentek fel az első hírek arról, hogy a Netflix beszállna a játékiparba, most pedig újabb fejleményét látjuk ennek: a Bloomberg számolt be róla, hogy a szolgáltató leigazolta Mike Verdut, aki a cég játékfejlesztési igazgatója lesz, és közvetlenül az operatív igazgatónak, Greg Petersnek jelent majd. Verdu korábban a Zyngánál, az EA Mobile-nál, legutóbb pedig az Oculusnál dolgozott.
Noha korábban a Netflix is megmártózott a játékok világában, hiszen több címét is adaptálták már, és interaktív filmekkel is próbálkozott, itt most többről van szó: a Bloomberg szerint a streamelhető játékok a következő egy éven belül jelenhetnek majd meg a szolgáltatás kínálatában, ott pedig saját kategóriát fognak kapni, vagyis nem kell külön alkalmazást letölteni hozzájuk. Fontos részlet továbbá az is, a jelenlegi elképzelések szerint az előfizetők felár nélkül, a meglévő tagságukkal férhetnek majd hozzá ezekhez a címekhez.
Az nem világos egyelőre, hogy a Netflix milyen játékokkal töltené fel a szolgáltatását, de Verdu titulusa és a korábbi nyilatkozatok alapján valószínű, hogy kiemelt szerep juthat majd a saját sorozataik és filmjeik feldolgozásainak.
#25: Olyan hatalmas különbség nincs szerintem a két konti között (if it ain't broke, don't fix it ugye), szóval használd a One variánst nyugodtan:) Próbáltam már a vezeték nélküli közvetítést TV-vel (filmnézésre), de túl jó tapasztalataim nem voltak vele kapcsolatban, nem igazán volt megfelelő a sebesség, meg kicsit mintha a színek is fakóbbak lettek volna, szóval hagytam inkább. Plusz TV-PS kombóhoz van székem, tablettel/telefonnal szeretek inkább az ágyban kockulni, úgy kényelmes:)
Különben nem tudom, hogy androidos, vagy adroidatlan telód van, de erre felé lehet kapni nem drágán több fajta olyan kütyüt is, amit a TV hdmi izéjába lehet dugni, utána meg a teló képét vezeték nélkül streamelni a TV-re (de az androidos okos TV-k is tudják ezt kötyüdékek nélkül is).
Ebből kitalálod, hogy miért lehetne ez egy jó dolog. 60 négyzetméteres TV > tablet.
Nos, a játékhírekkel való ismereteimmel sosem akartam felvágni, inkább csak furának tartom őket néha. Itt volt az eset, amikor Kojima bejelentette 1000 éve, hogy egy új játékon dolgozik (Death Stranding), ami PS-re és PC-re jön. Ezt lehozta a világ összes sajtója, kb két év múlva meg ugyan ezen világ ugyan ezen összes sajtója majdnem egy éven keresztül propagandálta, hogy PS ex a játék. És amikor akkor is szóltam, hogy PS+PC-s fejlesztés, ugyan úgy megmondták, hogy rettenetesen hülye vagyok, meg irigy, meg stb. Utána meg a szokásos: kijött PC-re, most meg kábé a PS-esek tartják a világ legfosabb játékának a DS-t.
Ez mit sugall?
A Sony-nak "már nagyon rég volt minőségi játéka és platformja". Igen, itt akár be is lehetne fejezni a témát, de azért FYI a tavalyi The Game Awards-on a 6 GotY jelölt közül 3 Ps játék, amik elvitték a Game of the Year, Best Role Playing Game, Best Game Direction, Best Narrative, Best Art Direction, Best Score and Music, Best Audio Design, Best Performance, Best Action/Adventure Game díjakat. Túl sok díj nem maradt másoknak ;). A 6 GotY jelölt között volt 0 XBox játék btw.
Az új konzolok megjelenése óta letette a PS az asztalra a Spiderman MM-t, a Sackboy-t, a Demon's Souls Remake-et, a Returnalt és a Ratchet and Clank: Rift Apartot (mindegyik single, a Sackboy játszható 1-3 baráttal is). Eközben az XBox mit is? A 3rd party Mediumot. De szerinted "egyelőre csak ők viszik tovább a single player értékeket".
És akkor Te butázol itt embereket. Jajj.
A játékhírekkel kapcsolatos ismereteiddel pedig inkább ne vágj fel, mert nagyon homályban vagy, ha azt hiszed, hogy a Sony kizárólag multis játékokat fejleszt. A kizárólagot azért írtam, mert nyilván nem ezt gondolod, de ezt sugallja a kommented.
Míg a gaming oldalakon az ilyen gaga0408-ak elvannak a saját kis exkluzívos meg beképzelt világaikkal és üzleti eredményeikkel, addig már eleve több éves hír, hogy a szoni csatlakozott a micro-hoz az új, netes infrastruktúra fejlesztésében, amit közösen fognak használni az amazon, google és facebook ellen, miközben a micro és a szoni is megtartja a saját exkluzív tartalmait. Erről beszéltem én is korábban, hogy ugyan ott fog minden futni, csak az egyiken kék a másikon meg zöld a háttér. Az is ott van a hírekben, rá lehet keresni, hogy a micro nem tartja a gaming iparban ellenfélnek a szonit és ezt is lehet fajankó módjára értékelni, hogy biztos nagyképűek, de valóban azért van ez, mert nem is ellenfelek, hanem együtt dolgoznak sok új dolgon.
Különben meg onnan lehet megismerni az igazán buta embereket, hogy amikor hallanak valamit, ami nem úgy van, ahogy ők totál alaptalanul megálmodták, akkor azt mondják, hogy hülyeség. Így van ez a világpolitikai, a járványhelyzet és ugye a gaming témákban is.
Az lgbt++++ sokbetű propagandát nagyon unom, de sajnos minden nagy amerikai érdekeltségű cég elkezdte aktívan tolni, és ma már a sony sem kivétel, de szerencsére nem olyan élharcos, mint a neflix. Erről megvan a - nagyon negatív - véleményem, de én most nem erről írtam, hanem arról hogy a hatalmas játékpiacból egyre többen akarnak egy egy darabot, és a neflix is bejelentkezett.
Azt el tudom képzelni, hogy a Netflix a saját filmjeihez, sorozataihoz készítettne egyszerűbb játékokat, és azokkal lehetne náluk játszani, és/vagy Telltale-szerű címekre tudok még gondolni, sztori központú, kis interakcióval operáló játékokra.
Egyebkent ugy fog jarni majd, mint a G.Stadia. :)))
#2 szerintem a Capcom, Square, Namco Bandai, esetleg Ubisoft kínálata elférne náluk. Az EA Playt pont nem tudom elképzelni.
Egyébként szerintem ilyen indie, vagy mobil telefon szintű játékok lesznek. Így, hogy nem lesz felár, nem hiszem, hogy más belefér a büdzsébe. Játékok terén nem hinném, hogy elkezdenének saját tartalmat gyártani, hacsak nem vásárolnak fel valakit.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.