A Sony legutóbbi nyilatkozatában élesen bírálja az angol versenyhivatalt, a CMA-t. A cég véleménye szerint a brit döntéshozó szervezet álláspontja váratlan és irracionális. A bírálat nem alaptalan, hisz a hatóság álláspontja 180 fokos fordulatot vett a felvásárlással kapcsán: február elején még ellenezték azt, március végére viszont már a Microsoftot támogatták. Természetesen az igazsághoz hozzátartozik, hogy idő közben megkapták a kért dokumentációkat az amerikai cégtől, amelyek részletezték és árnyalták a cég terveit a felvásárlás után.
A Sony a pálfordulás magyarázatát bírálja, ugyanis véleményük szerint a Microsoft gyengébb minőségű verziókat fog kiadni a Call of Duty-ból PlayStationre. A CoD-játékosok kemény magját pedig kifejezetten minőségre érzékeny rétegnek tartják, így ha nem is teszi exkluzívvá a sorozatot a Microsoft, azzal, hogy az ő platformjukra lesz optimalizálva a játék, egyértelműen hátrányba szoríthatná a rivális konzolgyártót.
A CMA exkluzivitásra vonatkozó álláspontját szintén támadja a Sony. A hatóság a Microsoft ígéreteire alapozva nem tart attól, hogy az Xbox-exkluzívvá tenné a Call of Duty sorozatot, mivel meglátásuk szerint a platformot váltó játékosokból befolyó bevétel elmaradna attól az összegtől, amely a masszív PlayStation-tábortól érkezne a játékon belüli költéseken keresztül. A Sony azonban vitatja ezt, mivel szerintük pont azok váltanának konzolt a fent részletezett minőségbeli különbségek okán, akik jelenleg is a legtöbb pénzt költik a játékra, így idővel megérné a Microsoftnak ténylegesen exkluzívvá tenni a franchise-t.
A CMA végleges, hivatalos határozatára április végéig kell várni. Az EU még nem döntött, jelenleg még ellenzi a felvásárlást. Hazai terepen is ellenállásba ütközik a Microsoft, talán a legnagyobba, ugyanis az FTC-t látszólag nem hatják meg a Microsoft ígéretei, és teljes dokumentációt kér minden megállapodásukról. A felvásárlást támogató hatóságok is akadnak szép számmal, legutóbb a japán gazdasági versenyhivatal nyilatkozta, hogy nem állnak az üzlet útjába, de Brazília és Szaúd-Arábia is támogatja azt.
Hogy mi lesz a vége az ügynek, még nem tudni, a netes kommentszekciókat olvasva legalább annyian támogatják és bírálják mindkét felet, azonban az ilyen és ehhez hasonló hivatalos kommunikációs fogások súlyosan árthatnak a nyilatkozatot tevő cég közmegítélésének. Nem kizárt, hogy a nyilvános adok-kapok éket ver majd az egyes cégek közé, megnehezítve, esetleg ellehetetlenítve a későbbi együttműködéseket.
Emiatt még nem lesz MS egyeduralom, hogy gamepassba kerül a COD, aki brutál ps fan, úgyis megveszi majd PS-re teljes áron azt csuma. A többiek meg lehet vesznek egy boxot, de úgyis tartanak majd valami Sony gépet God of warra meg hasonlókra.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.