Tegnap rajtolt el a Steam tavaszi vására, az ajánlatok között itt tudtok böngészni. Azonban nem csak a játékok miatt érdemes ellátogatni a Steam oldalára, mivel a Steam Deck megkapta az első hivatalos leárazását. Nem kell őrületes kedvezményekre gondolni, 10%-kal kerül kevesebbe mindhárom modell, azonban kezdetnek ez nem rossz. Az akciót itt találjátok, az ajánlat március 23. 18:00-ig él.
A születésnapi ünneplés apropóján 20 start-up videót is élesítettek az eszközökön, amelyeket a játékosok saját maguk tudnak kioldani és beállítani, így lecserélhetik az alapértelmezett animációt.
A Steam Deck fogadtatása rendkívül pozitívra sikerült. A kézi PC képességei is elismerésre méltóak akár a hordohatóságról, a AAA-játékok limitált futtatásáról, az asztali PC-vé való átalakíthatóságáról vagy az emulációs képességeiről van szó. A eredeti cikkünk megjelenése óta több mint 1000-el bővült azon játékok listája, amelyek igazoltan működnek az eszközön, azonban a ténylegesen működő játékok listája ennél jóval nagyobb.
Természetesen az akció lehet a jele annak az iparági pletykának is, hogy készülőben van a következő Steam Deck, azonban erre vonatkozó hivatalos információt nem közölt még a Valve. Annyi biztos, hogy a következő Steam Decknek nem lesz még OLED kijelzője, bár nem kizárt, hogy egy későbbi modellbe már ez kerül.
Egy hét múlva leállítják végképp a Wii U-t, ami megvan az megvan, amit addig megveszel, vagy megvettél az letölthető, de végképp kilövik alóla az infrastruktúrát.
Maradnak az ebay-en a 200 dolláros Wii U játékok és a CFW valamint az ncore a konzolnak. Vagy ugye a Cemu ha már emuláció.
"Véletlenül" van egy kiskapu amivel bármiféle retorzió nélkül lehet emulátort futtatni rajta.
Elsőnek itt van a Windows-telepítős, pimpelős réteg, de amúgy az általában vett "telepítgetős réteg" nagy részét teszi ki a közösségnek. Sokan a dual boot úton vannak és persze sok a kizárólag a Windows-os is. De van egy nagyobb szelet, akik ilyen Linux nerdek és másik linuxot rugdalnak fel rá, mert minden disztró szar szerintük csak az az egy nem, amit ők használnak. Minden esetre ez a réteg ha egyszer nagynehezen valami oprendert/hacket/menüt/nyitó videót feltetlepített, akkor utána nem nyugszik meg, visszaállítja gyárira és egy vagy másik új rendszernek áll neki, vagy tripla boot-ot csinál, vagy valamit.
Másodszorra itt van az emulátoros réteg, akiknek jellemzője, hogy annyira emulátoros, hogy még a PC-re megjelent és a Steam-en 3-4 dollárért kapható (Deck-en is tökéletesen működő) játékokat is csakis és kizárólag PS3 verzióban akarja játszani és néha szív az emulátorral. Alapvetően az emulátorosok sokszor 200-400-500 GB-os pakkokat töltenek le, mint pl a Batocera, minden idők többezer, illetve többtízezer retro és kevésbé retró játékaival és azt próbálják felrugdalni a gépre. De utána, amikor kész, akkor nem játszanak vele soha többé, hiszen kinek kell egymillió retró játék. Mondjuk ha valaki mégis tolja, akkor általában 60 colos TV-n + kontrollerrel és nem handheld-ben. (Igazuk is van szerintem.)
Az előző csoport már pár ponton összekapcsolódik a szerelőkkel. A szerelők az a réteg, akiknek semmiféle üzemeltetésre és játékra nem kell a Deck, hanem csak szerelni. Kijelzővédők + tokok + matricák + stick védők sűrű cserélgetése mellett jönnek a gép hátuljára ragasztott powerbankok, USB hubok, mindenféle utángyártptt, de ha valami még jobb, akkor otthon forrasztott és 3D nyomtatóval nyomtatott dock-ok... Amit elképzelsz, forrasztgatások, belezések, nagyobb ventilátorok és ugye tárhely és SSD cserék, de úgy, hogy fizikailag nagyobb méretű SSD-vel hátlap vágással, stb. Ha valamit nem fognak ezek az emberek soha megtenni az az, hogy rakjanak bele egy SD kártyát és hogy megvegyék a gyári dock-ot. És hogy játsszanak a géppel.
Fú :) Lehetne folytatni, esetleg gyűjthetnék képeket és egy blogba is beférne... De én sem panaszkodom, mert a lenti kommentemből látszik, hogy én a Deck-em a laptop helyett használom asztalon, monitorral, hangfallal. Ez a komment is így iródik, közben pedig szól a zene. +bill+egér+kontroller és sokkal nagyobb az esélye, hogy így játszok valamit, mint handheld-ben. De alapban nem igazán játszok vele, mert arra ott az asztali gép és a rakás konzol :)
TLDR
Magyarul a Deck egy felnőtteknek való drága hobbi/játék, amit sokmindenre lehet használni a játék mellett, de látszólag magára a játékra (főleg handheld módban) a vevők talán 5%-sem használja.
Ilyen módon nézve, hogy annyiba kerül a Deck, mint egy olyan laptop, amiben fele olyan erős proci, fele annyi és fele olyan gyors RAM van és totál nem lehet rajta játszani , de abban az árban a Deck mégiscsak kétszer olyan erős és korrektül lehet rajta játszani: szerintem még mindig jó biznisz.
De tök megértem, ha valakinek nem a kenyere. Totálisan fő gépnek nekem sem a Deck lenne, de így asztali PC (3080) és még 3 konzol mellé "konyhai számítógépnek" szeritnem jobb, mint az 1000€ körüli laptopok. Aki vesz, a legkisebbet, vagy a közepest vegye, mert olcsóbb bele a tárhely, mint amennyiért a nagyobb hellyel rendelkezőket árulja a Valve.
Abszolút semmi értelmét nem látom.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.