A legolvasottabb híreket összegyűjtő toplistánknál alkalmazott szabályok játszottak most is: a felsorolás a Gamekapocs látogatottsági adatai alapján készült, tehát teljesen objektív a sorrend, és alulról haladunk a legjobbak felé, hogy nagyobb legyen a katarzis.
10. XCOM 2 teszt
A tizedik helyezést az év egyik legjobb stratégiai játéka csípte meg, az XCOM második része minden várakozásunkat felülmúlta. Nem hibátlan, ráadásul néhány bosszantó dolgot is megörökölt az elődjétől, de a játékmenetet és a történetet nem érheti panasz, és még a modolhatóságot is bevezették a fejlesztők. 9.1 pont lett a jutalma.
9. Mafia III teszt
Mi már a Mafia második részével sem voltunk kibékülve, és sajnos a folytatásban is csalódnunk kellett. A Mafia III elsőrangú körítést kapott ugyan, de nagyon hamar ráuntunk, a feladatok önismétlődőek, a harcrendszer nem túl mély, a technikai hiányosságokról pedig ne is beszéljünk: mémgyanús bugokkal tudott meglepni minket a játék. 6.5 pont.
8. Samsung Gear VR a Google Cardboard ellen
A változatosság kedvéért következzen egy olyan cikk, ahol nem játékot teszteltünk! Idén igyekeztünk a lehető legtöbb VR-szemüveghez hozzáférni egy próbakörre, az év elején például a Samsung Gear VR-t kértük kölcsön, hogy megnézzük magunknak és összehasonlítsuk néhány konkurens termékkel.
7. Uncharted 4: A Thief's End teszt
Az idei évre több komoly exkluzív címet is bezsákolhattak a PlayStation 4-tulajok, köztük az első olyan Unchartedet, amelyet már kifejezetten a Sony új konzoljára tervezett a Naughty Dog. Nem kellett csalódnunk, a játék döbbenetes prezentáció mellett kínál hihetetlenül intenzív élményt, egy perc üresjárattal sem találkozni a végigjátszás során. Letettük a hajunkat, aztán 9.5 pontot adtunk rá.
6. Pokémon Go teszt
Játéknak egyáltalán nem tökéletes a Pokémon Go, a kezdeti szerverproblémák még most is könnyeket csalnak a szemünkbe, de jelenségnek bátran nevezhetjük - leginkább ennek szólt a 8 pontos értékelése is. Jó ideje nem kaptunk olyan mobiljátékot, amely tömegeket tudott megmozgatni, és ami még fontosabb, ezt szó szerint tette; a Pokémon Go még az ingresses alapok ellenére is innovatív próbálkozás.
5. Quantum Break teszt
Habár kapott hideget és meleget is, a Gamekapocs több szerkesztője is az év egyik legkellemesebb élményeként emlegeti fel a Remedy legújabb játékát. A finnek ezúttal sem bízták a véletlenre a dolgokat, a kötelező akciórész mellett szintet léptek a történetmesélés terén, és élőszereplős sorozatepizódokkal dúsították a Quantum Breaket. Megvettük, 9 pont.
4. Battlefield 1 teszt
A Battlefield 1 olyan menetelést hajtott végre idén, hogy csak kamilláztunk. Az első világháborús FPS-t már a bemutatkozó előzetese óta óriási rajongás övezte, és szerencsére nem is kellett csalódnunk benne: a multiplayer az eredeti alapokra támaszkodva, de megerősödve tért vissza, és ilyen jó Battlefield-kampányt még nem láttunk. 9 pont ez is.
3. DOOM teszt
A Bethesda megint megcsinálta, a Wolfenstein után a DOOM-ot is sikerrel támasztotta fel. A recept hasonló volt most is, a játékmenet számos ponton idézi a klasszikus FPS-eket, azonban minden porcikájában modern a végeredmény - nyilvánvaló az is, hogy elképesztően néz ki. A tesztünkben 8.8 pontra értékeltük.
2. Far Cry Primal teszt
A Far Cry Primal kőkorszaki körítése telitalálat volt, leginkább azt sajnáltuk, hogy a játék le sem tagadhatná a gyökereit: a játékmenet egy dekával sem lett több, a fejlesztők konkrétan a Far Cry 4 térképét hasznosították újra a Primal tervezésekor. Ennek ellenére nagyon szerettük a kicsikét, 8 pontot adtunk rá.
1. Tom Clancy's The Division teszt
Az aranyérmesünk a Tom Clancy's The Division tesztje lett. Habár a Ubisoft játékában sokan csalódtak valószínűleg, az egyáltalán nem sikerült rosszul, ráadásul mióta a kiadó nekifeküdt a támogatásnak, a játékostábor is egyre lelkesebb. Nálunk 8 pontot ért márciusban a The Division, nem álltunk fel mellőle, amíg össze nem szedtük az utolsó gyűjtögetnivalót is.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.