Tippeket adunk a szülőknek, írunk helyetted a Jézuskának, ha játékost szeretnél megajándékozni karácsonykor, vagy éppen magadnak keresel valamit a fa alá, az alábbi listában jó eséllyel találsz majd valamit, ami a fogadra való lehet. A játékszabályok borzasztó egyszerűek: különböző kategóriákat állítottunk fel, ezeket igyekeztünk változatos és lehetőleg friss ajándékötletekkel telepakolni. Természetesen nem tudtunk mindenki kedvére tenni, általánosságban kellett gondolkoznunk, de ha kihagytunk valamit a listáról, aminek szerinted itt lenne a helye, írd meg kommentben, hogy minél teljesebb legyen a felhozatal!
Most pedig görgessünk tovább, nézzük, minek örülne egy gamer karácsonykor!
A legegyértelműbb: játékból sosem lehet elég otthon
Valószínűleg nem árulunk el nagy titkot: ahhoz, hogy egy játékos játszani tudjon, játékra van szüksége. A boltok polcai viszont hemzsegnek a slágercímektől, az év folyamán egyszerűen képtelenség felélni a kiadók termését - a karácsonynál jobb alkalom pedig aligha létezhet a pótlásra. De miből válogassunk? Nos, első körben a platform-exkluzív címek között érdemes körbenézni, ezekkel ritkán lőhet mellé az ember. PC-n, bár szükség van hozzá az alapjátékra is, a StarCraft II: Heart of the Swarm kihagyhatatlan cím, a Blizzard egyszerűen nem tud hibázni. Hiába érkezett meg a PlayStation 4, a Sony-exkluzívok közül mi az elmúlt generáció játékkínálatát ajánljuk egyelőre, a The Last of Us például nemcsak az év, de a PlayStation 3 egyik legjobb játéka is. PS Vitán a Tearaway kötelező, ez egyértelmű: a Media Molecule játéka elképesztően kreatív, kihasználja a kézikonzol minden képességét, és nem utolsó sorban szórakoztató is. Az első igazi next-gen autóverseny címét pedig a Forza Motorsport 5 érdemelte ki, aki a virtuális benzingőz szerelmese, ennél jelenleg nem talál jobb választást a boltok polcain. A Nintendo-fanok is örülhetnek, idén több olyan first-party játék is érkezett a Wii U-ra és a 3DS-re, aminek a karácsonyfa alatt lehetne a helye, mi első körben a fantasztikus Super Mario 3D World és a The Legend of Zelda: A Link Between Worlds felé vennénk az irányt!
Ajánlott olvasnivaló:
Persze a játéktermés java része multiplatform cím, a többségük megjelent összes fontosabb platformra - muszáj itt is körbenézni! Talán némileg csalódást keltő, hogy ezen a fronton általában a már bejáratott sikersorozatok folytatásai tudnak kiemelkedni az átlagból, de nézzük a dolog előnyét, legalább tudjuk, hogy mire számíthatunk tőlük. Az FPS-ek ajánlásakor kicsit bajban vagyunk, a BioShock Infinite ugyan mindenképpen felkerülne a listánkra, a háborús játékoknál nem ennyire egyértelmű a helyzet: a Call of Duty: Ghosts a Black Ops II után kisebb csalódás volt számunkra, és bár a Battlefield 4-et változatlanul remek játéknak tartjuk, még mindig rengeteg a technikai probléma vele. Ha tartalmas akciójátékot keresel, akkor az Assassin’s Creed IV: Black Flag vagy a Grand Theft Auto V a neked való játék, és az új Tomb Raider is kihagyhatatlan darab. Bár a Need for Speed idei epizódja kifejezetten jó lett, autóversenyből inkább a GRID 2-nél maradnánk, sportjátékok közül pedig - egyértelmű - a FIFA 14-re esne a választásunk.
Ajánlott olvasnivaló:
- BioShock Infinite teszt
- Battlefield 4 teszt
- Assassin's Creed IV: Black Flag teszt
- Grand Theft Auto V teszt
- Tomb Raider teszt
- GRID 2 teszt
- FIFA 14 teszt
- FIFA 14 teszt next-gen gépeken
De ne feledkezzünk meg a család többi tagjáról sem! A játékos
potenciálisan mindenkiben ott rejtőzik: a kistesóban, a gyerekben, a
barátnőben, de még a nagymamában is. Őket viszont kicsit meredek lenne
berángatni a Call of Duty mellé, olyan címeket kell keresnünk, amelyekkel ők is
jól szórakoznak. A LEGO Marvel Super
Heroes például az év egyik legjobb adaptációja, a képregényrajongók imádni
fogják, a Rayman Legends pedig - bár
mi is imádjuk - bizonyítottan elcsavarja a lányok fejét, ezt a Gamekapocs
szerkesztősége több ízben is letesztelte. Bár vaskosabb az árcédulája, a Skylanders: Swap Force a maga kis
gyűjthető akciófiguráival biztosan kihozza a fanatikust a kisebbekből, míg a Wonderbook: Walking with Dinosaurs nemcsak
technológiai értelemben ejti majd ámulatba őket, tanulni is tudnak belőle. Ha
partijátékot keresel a karácsonyi összeröffenésekre és a szilveszteri bulira, a
Just Dance 2014-et vidd haza, bejön
majd mindenkinek!
Ajánlott olvasnivaló:
Generációt váltunk, kell egy új konzol!
Bár egy új konzol beszerzése drága mulatság, valószínűleg a legtöbben karácsonykor szánják el magukat a cserére. Ráadásul az idei ünnep különösen izgalmas, hiszen végre megtörtént a generációváltás, az elmúlt hetekben két új platform is bemutatkozott. Az érveket, ellenérveket ismeritek, nekünk meggyőződésünk, hogy kerüljön PlayStation 4 vagy Xbox One a fa alá, mindkét gép sok kellemes órát szerez majd nektek. Az ajánlásukkor viszont megint problémába ütközünk, ugyanis egyiket sem egyszerű beszerezni: a PS4 ugyan kapható itthon hivatalosan, de a legtöbb boltban már január végéig elfogytak a készletek, az új Xbox pedig hivatalosan még nem érhető el Magyarországon, ezért kevésbé egyértelmű, hogy hol talál az ember külföldről behozott darabokat. Meg kell jegyezni, hogy a generációváltás mindig kiváló alkalmat jelent a pótlásra is: ha kimaradt a PlayStation 3 vagy az Xbox 360, most érdemes rárepülni, elvégre viszonylag olcsón hozzájuk juthatsz, ráadásul a játékkínálat is óriási. Mi biztosan bundle-t keresnénk, a PS3-at a The Last of Usszal, a Gran Turismo 6-tal vagy akár a GTA V-tel együtt is megveheted, Xbox 360-at pedig az új FIFA-val egybecsomagolva is szerezhetsz. (És igen, természetesen alternatívaként a PC-t is felemlegethetnénk, de mivel ezzel külön cikkben foglalkozunk, ettől most eltekintünk.)
Ajánlott olvasnivaló:
Még mindig hiányzik valami?
A gamerek étvágya kielégíthetetlen, hiába tűnik úgy, hogy megvan mindenük, jó eséllyel találsz majd olyan kiegészítőt, amire szükségük lehet, és aminek a hasznát vehetik. Bár a különböző online boltok virtuális pénztárcájához szükséges feltöltőkártyák vagy éppen a különböző prémiumszolgáltatások előfizetései (PlayStation Plus, Xbox Live Gold) nem éppen a hagyományos a kiegészítőfelhozatalt erősítik, ezek azok a dolgok, amik mindig elkélnek egy hardcore gamernél. Szintén platformtól függetlenül, de mindig hiánycikk egy kontroller is. Tönkrement az előző? Hiányzik a tekergethető D-pad? Sosincs elég a haveri összejöveteleken? És még sorolhatnánk az indokokat… Egy fejhallgató mindig életmentő lehet, nehogy már azért kelljen lejjebb venni a hangerőt, mert valaki olvasna a szomszéd szobában! A Turtle Beach Ear Force XP500 ugyan nem olcsó darab, és nem is a legfrissebb modell, mindenképpen jó választás, és a brutális hangzás mellett egy sor funkcióra rábírható. Ha az új hóbortnak hódolnál, és gameplay videókkal, esetleg streamekkel szórakoztatnál másokat, kezdj hozzá profin és felkészülten: egy AverMedia Live Gamer Portable társaságában nem érhet meglepetés. Végül, ha szimulátorrajongó vagy, és nem sajnálod a pénzt a mániádra, a Playseat-ülések között nézz körbe, imádni fogod őket! A tanácsunk viszont az, ha magadat lepnéd meg eggyel, az árra való tekintettel egyeztess otthon is róla, nehogy ebben kelljen aludnod szenteste a hitvesi ágy helyett…
Egy játékos kütyübolond is
Nem mindig igaz kijelentés ez, de általában igen, szóval érdemes megjegyezni: egy játékost jó eséllyel valamilyen kütyüvel is le tudunk venni a lábáról. Ami elsőként szóba kerül ilyenkor, az nyilvánvalóan egy okostelefon, és mi az LG G2-t ajánljuk, ami a kifejezetten kedvező ár-érték arányával vált szimpatikussá nekünk. Ha tablet, akkor iPad Air, igaz, itt már jobban ki kell nyitnunk a pénztárcánkat. A legjobb mobiljátékok egyébként iOS-re jönnek először, és ezen bizony gyönyörűen fut majd az XCOM: Enemy Unknown. Bár egy laptopot nem feltétlenül sorolnánk a kütyük kategóriájába, a lista eddig sem volt száz százalékos ebből a szempontjából, úgyhogy hagyjuk rá: ha notebookról van szó, mindenképpen az általunk is kipróbált, testedzésre is kiváló gamer gépet, az ASUS ROG G750-est ajánlanánk. Bár az e-könyv olvasókat sokan szeretik leírni a tabletek mellett, higgyétek el nekünk, digitális könyvek és egyetemi jegyzetek olvasására még mindig nincs jobb eszközök ezeknél, mi egy Amazon Kindle-nél alább nem is adnánk. Ha pedig early adopter beállítottságú vagy, egy okosórával is megpróbálkozhatsz, igaz, itt még könnyű aknára lépni: egyelőre a Sony SmartWatch 2 tűnik vállalható darabnak.
Ajánlott olvasnivaló:
Egy kis kultúra sem árt
Két kör játék között, érdemes kicsit pihenni, letenni a kontrollert, arrébb tolni a billentyűzetet és az egeret. Hogy mit csináljunk addig? Nos, egy jó film vagy könyv mindig jöhet, és ez vonatkozik a karácsonyra is. Ha DVD-t vagy Blu-rayt választanánk ajándéknak, a Vasember 3 legyen az esetleges jelöltek között, a sorozat harmadik része hozza a kötelezőt. Bár a Sötétségben - Star Trek talán nem olyan jó, mint az első rész volt, ezt is érdemes pótolni, ha kimaradt a mozikban, a fanatikusoknak pedig A hobbit - Váratlan utazás bővített változatát ajánljuk, amiben tizenhárom percnyi extra játékidőt találunk. Ha kicsit elrugaszkodnánk a hagyományosan geek témáktól, és mondjuk egy agykikapcsolásra alkalmas vígjátékot keresünk, akkor a Családi üzelmek lehet jó választás Jennifer Anistonnal a főszerepben, és ha a kisebbekkel is szeretnénk filmet nézni, a Szörny egyetem kerüljön a fa alá.
Ajánlott olvasnivaló:
Ha könyvet szeretnél, de még itt is ragaszkodsz a videojátékos tematikához, a Battlefield 4: A háború küszöbén című darabot ajánljuk, amiben Lazlo Kovic történetét ismerhetjük meg részletesebben, illetve az idén megjelent Halo - Az első csapás is elolvasandó alkotás a műértőknek. Épp a napokban jelent meg a Vaják - A megvetés ideje, aminek a megvásárlására a The Witcher-fanatikusokat valószínűleg nem kell különösebben győzködni, ha pedig Metro-fan vagy, az újonnan indult METRÓ UNIVERZUM 2033-sorozatot ajánljuk, aminek a keretei között két új kötet is elérhető A fény felé, illetve Az ég gyökerei címmel. És bár nem éppen a legfrissebb darab, és a témáját tekintve is egy másik merítést jelent, mindenképpen ajánljuk a Végjáték című klasszikust, a nemrég mozikba került adaptáció miatt úgyis megjelent egy új kiadásban.
Kihagytunk valamit? Van valami más ötleted? Nosza, írd meg kommentben!
Kapcsolódó cikkek
A cikkben nagyon jól le van írva: van aki generációt vált, akár már most van aki pont mos pótolja be az eddigi játékokatés beruház egy Ps3ra, vagy egy Xbox 360-ra. Én ehhez a csoporthoz tartozom. A filmeket lehet megnézem, de telefont nem cserélek, elég ami most van, meg általában a telefont én telefonálásra használom. :)
Jó volt olvasni a cikket.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.