Ma már egyszer szóba került a Tencent a Red Alert Online kapcsán, de úgy tűnik, hogy van még mit mesélni a cégről. A vállalat egy sajtókonferencián jelentette be, hogy ezennel Kínában is játszhatóvá vált a Fortnite, ezzel egy hatalmas új közösséget nyitva meg az Epic Games battle royale-játéka előtt. A kiadó azonban nem csak ül a babérjain, ugyanis 100 millió jüan (nagyjából 15,8 millió dollár) kezdőbefektetéssel segíti meg a játékot a keleti országban.
Ezt a jelentős összeget viszont nem csupán a játék fejlesztésére költik majd. A nyugati sikereknek hála Kínában is komoly prioritást élvez az, hogy minél széleskörűbben lehessen a játékot videóra venni, illetve streamelni - kéz kezet mos alapon tehát a pénz egy része az ottani tartalomgyártókhoz kerül majd.
Egyre nagyobb teret hódít az eSport is a battle royale műfajban, a Tencent pedig nem akar le maradni erről a lehetőségről sem. Az említett tőke másik fele tehát ezt a vonalat hivatott támogatni.
Nem hiába a Tencent a világ legnagyobb videojátékokkal foglalkozó vállalata, tudják, hogy hova kell a pénzt tenni. Amellett, hogy a kínai óriáscég birtokolja az Epic Games részvényeinek 40 százalékát, náluk vannak a keleti kiadói jogok a konkurens PlayerUnknown's Battlegroundshoz is, ezzel hozzáférést nyerve mindkét mézescsuporhoz.
azzal viszont nem értek egyet, hogy az egyéni jobbá válni akarás baj lenne - persze kell mellé az ész, ami folyamatosan két lábbal a földön tart és az tény, hogy a szórakoztatóiparbeli sztároknál ez ritkán van jelen -, de az egyéni fejlődés hajt előre minket, mint fajt. ennek elvétele pl. a kommunizmus egyik legnagyobb hibája.
Először is szinte semmelyik igazán népszerű esportot sem toltam még csak hobbi szintjén sem ezért ne vedd úgy hogy a válaszomban a CSGO-k meg a LOL-ok mívelőiről tudnék szólni bármit is. Én úgy vagyok vele, hogy sportnak és esportnak egyaránt megvannak az gagyi, és a komplikált vállfajai.
- Egyik sportágban csak futsz oszt csá. Esportban ez annak a megfelelője hogy pl. a gyors reakcióidő az egyetlen tényező.
- Másik sportágban csapatban taktikázol komplikált mintákat figyelsz és kiszámíthatatlanul kell alkalmazkodnod. Esportban ez annak a megfelelője hogy pl. harcolsz egy 60vs60-as meccset tiszti hierarchiával.
Lehet-e példaképed? Szerintem igenis lehetséges. Viszont nem elég hozzá hogy jó játékos legyen. Valszeg Michael Jordannak más is a helyén volt mint hogy mindig zsákolt. Valszeg láttad az arcát. Valszeg nézted az interjúit. Valszeg láttad vagy leírta/elmesélte/megmutatta a küzdelmét a csúcsra. Én ezt ugyanúgy el tudom képzelni esport esetében is. Ha nem egy 15 éves tini pattanásokkal és kb. nulla egyéni gondolattal. De biztos hogy aki példakép, annak van egy nagyon színvonalas média-jelenléte is.
Ez az esport utálat ugyanolyan nevetséges 30+-os tudatlan barmok által tarhált hülyeség mint a "dedós minecraftos" és a "nekem aztán sosem lesz szaros okostelóm".
Az amit az eSportban és az azzal kapcsolatos játékok "mérgező" társadalmában lehet látni, az nekem cseppet sem tűnik ilyennek.
Ha feljutsz egy cég vezetői pozíciójába, akkor nem tapsol egy nemzet. Ha feljutsz egy országos dobogóra, akkor sztár leszel. Az előbbi legalább annyi erőbefektetést igényel mint az utóbbi.
Hát igen valahol itt lehetne bűnösnek beállítani az eSportot, mert pl. van olyan multis játék amit nem bírok haverral játszani, mert meg van áldva azzal, hogy ő márpedig versenyezni fog, kompetitív akar lenni és pénzt keresni és ezt már az elején el akarja kezdeni, miközben én csak szórakozni akarok egy jót (annak ellenére, hogy kifogok egy pár ütnivaló f*szparasztot).
Mellesleg én adok egy voksot a Flashjobra :D
De akkor tényleg.. gyerekek, nyissunk recskabajnokságot, már csak ennek is kéne valami ügyes név, hogy sportnak hasson a szórakozás :-D
Golden Dickstick
Kuplungsimogatás
Flashjob
Nektek melyik tetszik?
Viccen kívül ki kéne próbálni azt, hogy adunk ennek a válfajnak valami másfajta megnevezést, hogy ne legyenek ebből semmiféle félreértések, mert az mérhetetlenül groteszk számomra, hogy például a kínai kosárlabdázókat két meccs között DOTA eSportolók motivációs beszédével ösztökélték a jobb sportteljesítményre a pályán (ld. DOTÁról készült dokumentumfilm).
ez komoly? ez esport?
nem mennék bele abba hogy merre halad az egész esport irány, valamiért igazi sportnak akarják tekinteni és olimpiai szintekre emelni a sima játékokat, de amikor ilyen battle royale már esportnak számít ott valaminek be kéne kattannia, hogy nincs rendjén
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.